Frankfurte prie Maino – 10 vandenilinių autobusų

by Lina | 16 gegužės, 2023 4:51 am

Frankfurto prie Maino viešojo transporto valdymo įmonė „In-der-City-Bus GmbH“ (ICB) iš „Solaris“ užsakė 10 vandeniliu varomų autobusų. Nuo 2022 m. didmiestyje jau važinėja 13 „Urbino Hydrogen“. Iki metų vidurio operatorius taip pat ketina įsirengti vandenilio pildymo stotį.

Frankfurtas prie Maino yra vienas didžiausių Vokietijos miestų. Savivaldybės transporto įmonė „In-der-City-Bus GmbH“ (ICB) Frankfurte prie Maino veža keleivius daugiau nei 50 proc. miesto maršrutų: turi 34 maršrutus ir 228 transporto priemones, dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus. Įmonėje – apie 750 darbuotojų.

Atsižvelgdama į Frankfurto prie Maino miesto klimato apsaugos tikslus, ICB siekia elektrifikuoti autobusų parką iki 2030-ųjų pradžios. Operatoriaus autobusų parke jau nuo praėjusių metų yra „Solaris Urbino 12 Electric“, taip pat vandeniliu varomi „Solaris“ modeliai.

Paskelbtą konkursą dešimčiai vandenilinių autobusų įsigyti laimėjo „Solaris“. Transporto priemonės bus varomos vandenilio kuro elementais, o šalutiniai produktai bus tik šiluma ir vandens garai. Atvirkštinės elektrolizės procese pagaminta elektros energija perduodama tiesiai į ašį dviem elektros varikliais.

Kiekviename iš užsakytų autobusų bus sumontuota papildoma „Solaris High Power“ baterija, kurioje sukaupta energija, kaip ir išgauta rekuperacijos procese, bus naudojama esant dideliam poreikiui.  Vandenilis bus laikomas dujų pavidalu, ant stogo sumontuotose kompozitinėse talpyklose, kurios atitinka aukščiausius saugos standartus.

„Solaris Urbino 12 Hydrogen“ bus visos moderniausios saugumo sistemos, įskaitant „MirrorEye“, kuri sudaryta iš vaizdo kamerų. „Solaris“ autobusus pristatys 2024 m. pirmąjį ketvirtį. Bendra užsakymo vertė – apie 6,5 mln.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/frankfurte-prie-maino-10-vandeniliniu-autobusu/