Galimybių paso nereikės tarpmiestiniame transporte, lengvės sąlygos studentams

by Lina | rugsėjo 8, 2021 12:08 pm

Vyriausybė trečiadienį nusprendė atsisakyti galimybių paso reikalavimo tarpmiestinio susisiekimo viešajame transporte, studentus į paskaitas kol kas leisti ir su profilaktiniais COVID-19 testais.

Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje patvirtino šiuos sprendimus, jie įsigalios nuo kitos savaitės.

„Tai susiję su švietimu, dalis mūsų moksleivių keliauja keltais, traukiniais, autobusais į kitą miestą“, – Vyriausybės pasitarime teigė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Anot jos, kartu Ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu bus sugriežtinti atstumų laikymosi transporte reikalavimai, bus būtina dėvėti kaukes.

„Tačiau be galimybių paso vaikai galės keliauti į mokyklas, arba iš toli pasiekti gydymo įstaigas, jeigu būtų poreikis. Tai galiotų visiškai visam transportui: autobusams, keltams, traukiniams, prašome pritarti, kad galimybių paso nereikėtų, būtų nuostatos griežtesnės operacijų vadovo sprendimu“, – pridūrė viceministrė.

Siūlymui pritarė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Panašu, kad šitų praktinių problemų yra ir dėl tarpmiestinio transporto naudojimo, taip pat ir moksleivių ar ligonių, tai, turbūt, bus paprasčiau nustatyti operacijų vadovo reikalavimus tiesiog sugriežtintus taip pat ir šitame transporte, negu prašyti, kad visi nešiotųsi savo mokinio pažymėjimus arba kažkokius siuntimus į gydymo įstaigas“, – sakė I. Šimonytė.

Reikalavimas turėti galimybių pasą tarpmiestiniame transporte turėjo įsigalioti nuo rugsėjo 13 dienos.

Vyriausybė taip pat pritarė, kad aukštųjų mokyklų studentai iki spalio vidurio galėtų eiti į paskaitas ir be galimybių paso, po profilaktinių COVID-19 tyrimų.

„Studentams periodinis patikrinimas prilyginamas galimybių paso testavimui iki spalio 15 dienos, kuomet jie, kaip ir švietimo darbuotojai, galėtų testuotis antigeno arba PGR testais ir nesuformuotų galimybių paso, tačiau užtikrintų kokybišką ugdymą, dėl ko jie šiandien sako, kad negali ar neturi galimybės atvykti į paskaitas“, – sakė A. Bilotienė Motiejūnienė

Anot jos, dalis studentų nespėjo pasiskiepyti abiem vakcinos dozėmis, todėl vėliau turėtų įgyti visišką imunitetą.

Numatyta, kad profilaktinis tyrimas antigeno ar PGR testais studentams būtų atliekamas kas 7-10 dienų.

Po spalio 15-osios studentai testuotis ir eiti į paskaitas galės tik mokamai.

Vyriausybė taip pat pritarė, kad nuo rugsėjo 13-osios galimybių pasui būtų galima atlikti ne tik PGR, bet ir antigeno testą, testas galiotų 48 valandas.

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad pakeitimai „daromi siekiant užtikrinti kokybišką studijų ir profesinio mokymo vykdymą ir dalyvauti studijų procese kontaktiniu būdu, taip pat – dėl tarpmiestinio susisiekimo“.

BNS informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/galimybiu-paso-nereikes-tarpmiestiniame-transporte-lengves-salygos-studentams/