Gamtinės dujos vežėjams – be akcizo?

by admin | 10 birželio, 2010 7:24 pm

UAB „Vilniaus autobusai“, nutarę prisidėti prie švaresnio miesto idėjos ir įsigije šimtą suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų, prašovė pro šalį – akcizas šiems ekologiškiems degalams jau didintas keletą kartų, eksploatuoti gamtinėmis dujomis varomus autobusus brangiau, už nuvažiuotą kilometrą jais sumokama daugiau mokesčių valstybei, nei vežant keleivius kur kas labiau aplinką teršiančiomis dyzelinėmis transporto priemonėmis.

Tiek keleivių vežėjai, tiek asociacija „Linava“, tiek Gamtinių dujų automobiliams asociacija ne sykį kreipėsi į atsakingas valdžios institucijas, siekdami atkreipti dėmesį į šią problemą. Pastaruoju metu sulaukta valdžios institucijų reakcijos – Seimui svarstyti pateiktas Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo papildymo 58-1 straipsniu projektas, kuriame numatoma atleisti gamtines dujas, naudojamas kaip variklių degalai, nuo akcizo mokesčio.

Pateikiame pataisos projektą:

Papildyti Įstatymą 58-1 straipsniu:

„58-1 straipsnis. Gamtinių dujų, kurios naudojamos kaip variklių degalai, atleidimas nuo akcizų
Nuo akcizų už gamtines dujas, kurios naudojamos kaip variklių degalai, atleidžiamos gamtinės dujos, kurias vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai naudoja kaip variklių degalus. Asmenys, teikiantys vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais paslaugą ir naudojantys gamtines dujas kaip variklių degalus vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusuose, registruojami centrinio mokesčių administratoriaus nustatyta tvarka. Nuo akcizų atleistų gamtinių dujų, naudojamų kaip variklių degalai vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusuose, apskaita tvarkoma centrinio mokesčių administratoriaus nustatyta tvarka.“

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas
1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2011 m. sausio 1 d.
2. Centrinis mokesčių administratorius iki šio įstatymo įsigaliojimo parengia ir patvirtina būtinus šiam įstatymui įgyvendinti teisės aktus.

Vežėjai nekantriai laukia, kol įsigalios papildytas Akcizų įstatymas. „Šiuo metu didžiąją dalį gamtinių dujų kainos sudaro akcizo mokestis. Jei jo nereikėtų mokėti, eksploatuoti gamtinėmis dujomis varomus autobusus būtų kur kas pigiau“, – teigia UAB „Vilniaus autobusai“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Tai, kad svarstoma galimybė atleisti keleivių vežėjus nuo akcizo mokesčio už gamtines dujas, džiugina ir daug prie įstatymo pakeitimo prisidėjusį asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovą Jevgenijų Stolovickį. „Manau, nėra teisinga, kad Vilniaus visuomeninio transporto parko vadovai, parodę gražią iniciatyvą švarindami miestą, privalėjo už ją susimokėti. Jei projekto pataisa bus priimta, laikysime tai dideliu pasiekimu ir valdžios parama vežėjams“, – kometuoja asociacijos atstovas.

Source URL: http://ebus.lt/gamtines-dujos-vezejams-be-akcizo/