„General Motors” automobiliuose montuos daviklius neatidiems vairuotojams

rugsėjo 02 03:47 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kompanija „General Motors” rengiasi pradėti serijinę automobilių su sumontuotais galvos ir akių judesių davikliais, praneša „Finacial Times”.

Daviklius kuria Australijos kompanija „Seeing Machines“ bendradarbiaudama su „Takata“. Per 3-5 metus įrenginiai bus sumontuoti 500 tūkst. JAV koncerno automobilių.

Daviklių viduje sumontuoti specialūs jutikliai, kurie atpažįsta vairuotojo veidą, taip pat galvos pasukimus ir akių mirksnių dažnumą. Tuomet įrenginio algoritmas sulygina jutiklių pateiktą informaciją su trimačiu automobilio atvaizdu ir gali nustatyti kryptį, kuria žiūri vairuotojas vieno laipsnio tikslumu. Jei vairuotojas nukreipia dėmesį ir nebežiūri į kelią, įrenginys signalizuoja.

Pažymima, jog įrenginys nesaugos duomenų apie naudotojus ir neperduos jų kompanijai. Tačiau gali būti, jog taip bus daroma ateityje. Be to, „Seeing Machines” kuria įrenginį, kuris padės vairuotojui pasirinkti reikalingą elektroninį priedėlį vien į jį pažvelgus bei aktyvuoti jį, paspaudus mygtuką ant vairo.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.