Greitkelis, perskrodžiantis pastatą

lapkričio 25 05:09 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Japonijoje sprendimas tiesti kelių lygių kelius buvo priimtas 1989-aisiais, kad būtų išvengta milžiniškų spūsčių gatvėse. Magistralė, apie kurią jums papasakosime, buvo numatyta tiesti kaip tik ten, kur buvo priimtas sprendimas statyti verslo centro pastatą.


Pastatas buvo pradėtas statyti, kuomet magistrale jau visu greičiu švilpė automobiliai. Japonams pavyko rasti neįprastą išeitį; tam, kad nereikėtų keisti nė vieno iš projektų, nuspręsta, kad kelias perskros „Gate Tower Building“ pastatą.

Tokiu būdu Japonijoje, Osakos mieste atsirado vienas iš įdomiausių pastatų ne tik Japonijoje, bet ir pasaulyje. Greitkelis perskrodžia šešiolikos aukštų „Gate Tower Building”, o aukštai nuo penktojo iki septintojo skirti magistralei, kuri pavadinta „Hanshin”.

Lentelė, kabanti ties centriniu pastato įėjimu skelbia, jog 5, 6 ir septintas aukštas atiteko magistralei. Nė viename iš šių aukštų liftas nestoja.

Šisoriginalus projektas – tai kompromisas tarp žemės savininko ir Japonijos valdžios. Po penkerius metus trukusių derybų priimtas sprendimas, kuris tenkino abi puses.

Derėtų pabrėžti, jog pastate nejuntamas nei triukšmas, nei vibracija.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.