Haifoje pradės veikti „Metronit“ sistema

liepos 26 03:35 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Izraelio mieste Haifoje jau rugpjūčio 2-ąją pradės važinėti pirmieji „Metronit“ autobusai. Naujos transporto priemonės mieste bus diegiamos laipsniškai, o sistema pradės veikti jau rugpjūčio 16-ąją.

Pasak Izraelio transporto ministro, naujoji sistema visai pakeis viešojo transporto situacija Haifoje ir jos apylinkėse bei taps pavyzdžiu ne tik kitiems Izraelio, bet ir pasaulio miestams. Tikimasi, jog „Metronit“ padės į viešąjį transportą pritraukti daugiau keleivių bei sumažins automobilių spūstis miesto gatvėse.

Esminis „Metronit“ pranašumas – šioms transporto priemonėms atskirta speciali juosta, jos turės pirmenybę pravažiuodamos pro šviesoforus. Keleivius veš talpesni autobusai – juose vienu metu galės važiuoti iki 140 keleivių.

Įlipti į autobusą bei išlipti iš jo bus galima pro visas duris. Transporto priemonėse galios elektroninės kortelės. Jas pasižymėti bus galima specialiose platformose, dar neįlipus į transporto priemonę.

Visose stotelėse bus įrengti elektroniniai stendai, kur bus galima sužinoti apie atvykstančius autobusus realiu laiku. Pagrindiniu, „raudonuoju“, maršrutu autobusai važinės 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Atsiradus naujoms transporto priemonėms, važiavimo Haifos viešuoju transportu kaina nesikeis.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.