Helsinkyje – vandens autobusai

lapkričio 14 05:20 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Helsinkis įsikūręs ties Suomių įlanka, apima daug salų ir pusiasalių, kuriuose įsikūrę miesto kvartalai. Todėl greičiausias ir patogiausias susisiekimo būdas tarp jų – vandens transportas. Specialiai Helsinkiui dizaineris Vladimiras Abramovas sukūrė vandens autobuso konceptą „HKI Seabus“.

Ši transporto priemonė turėtų vežti keleivius kaip įprastas meisto viešasis transportas. Tai – patogiausias keliavimo būdas vingiuota Suomių įlankos pakrante.

„HKI Seabus“ konstrukcija – modulinė, autobusas sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoji iš jų, galinė – dengta platforma, kurioje įsikurs keleiiviai. Antroji, priekinė – buksyruotojas, kuris tempia priekabą. Tokia konstrukcija turi keletą privalumų prieš įprastus vandens tramvajus.

Visų pirma, jos dėka „HKI Seabus“ būtų kur kas mobilesnis, jis galėtų lengviau apsisukti ir įplaukti į siauras prieplaukas. Antra, tokia konstrukcija pagreitintų keleivių gabenimą: vienas buksyras gali tempti dvi platformas. Kol viena iš jų stovi prie kranto, kitą su keleiviais buksyras gali nutempti į kitą krantą.

Kaip ir dera tikėtis, skandinaviškas „HKI Seabus“ naudos ne dyzeliną ar benziną, bet elektros energiją. Beje, energiją teiks transformatorinis įrenginys jam divem būdais. Pirmasis: saulės baterijos, išsidėsčiusios ant vandens autobuso stogo. Antras – elektros lizdasi, prie kurio laivas bus pajungiamas kai „HKI Seabus“ stovės prie kranto.

Vandens transporto priemonės bus skirta ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams vežti. Jiems numatytas specialus įvažiavimas bei specialios vietos denyje.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.