Į autobusą klaipėdiečiai raginami lipti jau su paruoštu aplikacijos bilietu

by Lina | 22 vasario, 2024 2:04 pm

Praėjusiais metais Klaipėdos viešojo transporto sistemoje 40% išaugo asmenų, važiavusių su nepažymėtais bilietais, skaičius.

Viena iš išaugusio tokių pažeidimų skaičiaus priežasčių – netinkamas naudojimasis mobiliąja aplikacija perkamu kartiniu bilietu. Į autobusą kartais įlipama dar be bilieto ir jau viduje susiradus rūbuose telefoną jo ekrane ieškoma aplikacijos; suradus ją atliekamas pirkimo veiksmas ir po to nusipirkto bilieto QR kodas žymimas skaitytuvo ekrane. Iš tų išvardintų veiksmų greitas, momentinis yra tik paskutinysis – kodo žymėjimas skaitytuve. Kiti veiksmai gali užtrukti tiek laiko, kiek užtenka atvažiuoti iki stotelės, kurioje jau laukia keleivių kontrolė.

Aplikacija perkamų kartinių bilietų dalis tarp visų kartinių nuolat auga, pernai ji sudarė jau penktadalį. Tuo pačiu proporcingai dažnėja ir netinkamas naudojimasis tokia bilietų forma.

Todėl primename keleiviams taisykles, galiojančias Klaipėdoje jau dešimtmetį, bet kartais vis pamirštamas:

Įlipdamas į vietinio susisiekimo autobusą, keleivis privalo turėti pasiruošęs vienkartinį bilietą arba terminuotą bilietą (galiojantį biliete nustatytą terminą) ir įlipęs į autobusą nedelsdamas tinkamai jį pažymėti, taip pat turėti pasiruošęs:

–  galiojantį pensininko, studento ar moksleivio pažymėjimą ar kitą dokumentą, suteikiantį teisę į konkretų bilieto tipą ir lengvatą, arba

–  galiojantį dokumentą, suteikiantį teisę važiuoti nemokamai, arba

–  pinigus vienkartiniam bilietui nusipirkti ir nusipirkus tinkamai jį pažymėti.

Klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/i-autobusa-klaipedieciai-raginami-lipti-jau-su-paruostu-aplikacijos-bilietu/