Iš „BusStore“ Baltijos šalių vežėjai parsivežė du „Setra“ autobusus

by admin | vasario 9, 2015 6:14 am

Vasario 6-7 dienomis Vokietijos mieste Ulme vyko pavažinėtų autobusų mugė, pavadinta „BusStore“. Čia potencialiems pirkėjams pristatyta apie 150 įvairių markių bei rūšių keleivinio transporto priemonių.

„BusStore“ Vokietijoje rengiama jau antrus metus. Ši mugė pakeitė prieš tai daugelį metų sausio pradžioje vykdavusias „Igom“, kuriose kasmet apsilankydavo ir keleivių vežėjai iš Lietuvos.

Šįkart išvyka surengta drauge su kaimynais latviais. Vežėjai nauju penktosios klasės „Setra“ autobusu vyko apžiūrėti antrinėje rinkoje parduodamus autobusus, susipažinti su „Setra“ bei „EvoBus“ siūlomomis naujovėmis.

Mugėje visi pasiūlyti autobusai pagal jų kokybę suskirstyti į tris kategorijas: auksinius, sidabrinius ir bronzinius. Transporto priemonės vertintos pagal tai, kokį atstumą jos jau nuvažiavusios, kaip jos prižiūrėtos, taip pat kuriais metais jos pagamintos.

Šįkart mugėje būta gausu ne tik turistinių, bet ir miesto autobusų bei mikroautobusų. Visų jų kokybė iš anksto nuodugniai patikrinta. Be to, įsigijęs autobusą „BusStore“ vežėjas gali būti tikras, jog transporto priemonė atvyks į jo įmonę sutvarkyta bei parengta eksploatuoti.

„Įdomu tai, jog, išsirinkus autobusą „BusStore“, nereikia palikti jokio finansinio užstato. Rengėjai pasitiki klientais, todėl visi dokumentai tvarkomi vėliau, pirkėjui patogiu metu“, – sako „Setra“ atstovės Lietuvoje bendrovės „Nautega“ vadovas Remigijus Jūras.

Bene rimčiausiai autobusus apžiūrinėjo Klaipėdos autobusų parko atstovai. Pasak įmonės vadovės Jelizavetos Daugininkienės, ketinta nupirkti du pavažinėtus autobusus.

„Parduodamų autobusų sąrašus išsinagrinėjome iš anksto. Į akis krito dvi transporto priemonės. Nuodugniai apžiūrėję, vieną iš jų išsirinkome. Kitą pirkti atsisakėme – sukėlė šiokių tokių abejonių jos techninė būklė. Tikimės, jog naujai įsigytasis autobusas veš keleivius ilgai ir patikimai. Manau, „Setra“ kokybe bei ilgaamžiškumu neabejoja nė vienas vežėjas, eksploatavęs bent vieną iš šių autobusų“, – teigė J. Daugininkienė.

Klaipėdiečiai šįkart nupirko 2009-aisiais pagamintą triašę 46 vietų „Setra 415 HDH“. Analogišką transporto priemonę įmonė jau eksploatuoja.

„Esame patenkinti ne tik „Setra“ autobusų kokybe, bet ir jų priežiūra, detalių tiekimu. Žinome, jog mūsų įsigytas autobusas bus nuodugniai apžiūrėtas, sutvarkytas ir pristatytas į Klaipėdą keltu“, – sako J. Daugininkienė.

Jos teigimu, naujesnių, geresnių autobusų poreikis nuolat didėja. „Stengiamės kelti savo turimų transporto priemonių komforto lygį. Dažnai keleiviai, užsakydami autobusą, iš anksto žino, kokio ar net kurio autobuso nori. Privalome pateikti užsakovams tai, kas šiuo metu pasaulyje yra geriausio“, – kalba J. Daugininkienė.

Nuodugniai mugėje pristatytus autobusus apžiūrinėjo ir Šiaulių įmonės „Busturas“ atstovai. Deja, išsirinktasis „Mercedes-Benz Sprinter“ jiems pasirodė šiek tiek per brangus, tad transporto priemonės įsigijimą teko atidėti kitam kartui.

Pristatytais autobusais domėjosi ir bendrovės „Svirka“, „Autotripas“, Trakų autobusų parko atstovai.

„Buvo įdomu pasižiūrėti, kokie pavažinėti autobusai siūlomi rinkoje. Kol kas toli gražu ne visi Lietuvos vežėjai gali įsigyti naujų autobusų, todėl vadinamoji antrinė rinka mums itin aktuali. Įsitikinau, jog „BusStore“ – tai galimybė įsigyti autobusą be paslėpto broko, jį gerai apžiūrėjus ir įvertinus. Čia pamatėme originalių transporto priemonių, neįprastų techninių sprendimų. Manau, atvykus su tikslu pirkti, autobusą „BusStore“ tikrai galima išsirinkti. Transporto priemonių kaina čia nėra itin didelė“, – sako bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka.

Šįkart vežėjai iš Baltijos šalių nupirko du autobusus. Be klaipėdiškių, dar vieną autobusą – 2006-aisiais pagamintą 48 vietų „Setra 416 GT-HD“ – įsigijo Latvijos vežėjai.

Pasak „Setra“ atstovybės Baltijos šalyse direktoriaus Mario Gailio, išvyka į „BusStore“ pavyko. „Nesvarbu, kad ne visi vežėjai mugėje įsigijo transporto priemones. Labai svarbu, kad jie susipažino su antrinėje rinkoje esančiais autobusais, įsigilino į jų pardavimo sistemą, pamatė „Setra“ atstovų požiūrį į parduodamus autobusus. Džiaugiamės, kad Lietuvos bei Latvijos vežėjai domisi „Setra“ autobusais, kasmet įsigyja jų vis daugiau“, – teigė M. Gailis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


Source URL: http://ebus.lt/i-busstore-baltijos-ali-vejai-parsive-du-autobusus/