Į gatves išriedėjo autobusai, supažindinsiantys su Lietuvos regionų tautiniais kostiumais

birželio 08 04:13 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Minint 2017 metus, kurie paskelbti tautinio kostiumo metais, Vilniuje pristatyti viešojo transporto autobusai, ant kurių pavaizduoti Lietuvos regionų tautiniai kostiumai.

 

 

„Tautinis kostiumas  yra mūsų, lietuvių, identitetas, mūsų veidas ir etnografinis simbolis. Kviečiu pasidžiaugti šiuo kultūriniu Vilniaus sveikinimu Lietuvai tiek tautiniam rūbui skirtų metų proga, tiek artėjančio Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga. Džiugu, kad tai jau nebe pirmas projektas, kai miesto autobusai tampa informacijos sklaidos priemone, kuri prabyla menu ir praplečia keleivių kultūrinį akiratį“, – sakė Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius.

Įgyvendinant socialinį projektą “Tautos rūbo neįmanoma išaugti” ant sostinės autobusų pavaiduoti penkių Lietuvos regionų – Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkų, Suvalkiečių ir Klaipėdos krašto – tautiniai kostiumai. Po Vilnių įvairiais maršrutais visus metus kursuosiantys autobusai vilniečius ir miesto svečius supažindins su Lietuvos istorijos paveldu, kadangi tautinis kostiumas nuo seno buvo ir yra iškalbingiausia tautos papročių, pasaulėjautos ir grožio supratimo išraiškos forma.

„Artėjant visai tautai reikšmingam jubiliejui – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, džiaugsimės, jei šis projektas paskatins nuo seno puoselėjamoms tradicijoms turėti pakankamai erdvės dabartyje ir tautinį kostiumą įsileisti į šiuolaikinį gyvenimą”, – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami ne tik apžiūrėti autobusus, pasigrožėti tautiniais kostiumais, bet ir įlipti į autobusus, bevažiuojant pasimatuoti tautinius drabužius, įsiamžinti, o nuotraukomis dalintis socialiniuose tinkluose bei paraginti tai padaryti ir savo draugus, tokiu būdu populiarinat tautinį kostiumą ne tik Vilniuje, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija