Į vakcinacijos centrą „Litexpo“ vilniečius veš specialūs autobusų maršrutai – pristatomos trasos

balandžio 26 04:03 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vilniuje atidarant masinės vakcinacijos nuo COVID-19 centrą „Litexpo“, vilniečiai į jį kviečiami patogiai važiuoti specialiais, naujai sukurtais autobusų maršrutais:  100 Vakcinacijos centras Litexpo (Laisvės pr.-Fabijoniškės) ir 200 Vakcinacijos centras Litexpo (Savanorių pr.-Antakalnis.). Be to, „Litexpo“ stotelėje vakcinacijos centro darbo valandomis papildomai stos 2G maršruto autobusai. Kaip visada, čia kursuos ir 21, 54 maršrutų autobusai, 13, 16, 18 maršrutų troleibusai.

Specialūs vakcinacijos centro „Litexpo“ maršrutai 100 ir 200 sudaryti taip, kad užtikrintų patogų atvykimą iš tankiausiai apgyvendintų šiaurinės ir vakarinės miesto dalies rajonų. Vakcinaciją iš Šeškinės ir Karoliniškių poliklinikų nukreipiant į „Litexpo“, patogų tiesioginį atvykimą iki pat vakcinacijos centro gyventojams jau nuo pirmadienio užtikrins 100 autobusų maršrutas. Į „Litexpo“ perkeliant vakcinaciją iš kitų miesto vakcinavimo centrų, gyventojai galės naudotis 200 autobusų maršrutu – šiuo metu planuojama, kad jis kursuos pirmoje gegužės pusėje.

Vakcinacijos centro maršrutų pavadinimus keleiviai matys autobusų švieslentėse, juose galios įprastiniai viešojo transporto bilietai. Vakcinuotis vykstančius miestiečius autobusai atveš iki pat „Litexpo“ teritorijos – jie sustos netoli centro papildomai įrengtoje viešojo transporto stotelėje, Parodų gatvėje.

Autobusų tvarkaraščiai, kurie jau skelbiami  www.stops.lt/LITEXPOmarsrutai, derinami su vakcinacijos centro darbo valandomis.  Pirmieji specialių maršrutų autobusai į centrą atvyks 8.45, 8.50 val., paskutiniai išvyks 19.20, 19.30 val. Bendras specialių ir įprastų viešojo transporto maršrutų į „Litexpo“ eismo intervalas piko metu – kas 2-5 min, o dienos metu 10-16 min. Fizinius tvarkaraščius keleiviai matys įprastoje Litexpo“ stotelėje ir papildomoje, į kurią atveš 100 ir 200 maršrutai. Be to, tvarkaraščius nuo kitos savaitės planuojama talpinti visose specialių maršrutų stotelėse.

Ką dar svarbu žinoti keleiviams?

Vykstant į vakcinacijos centrą autobusais, kaip ir kitame viešajame transporte, būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną. Be to, sėdint ir stovint būtina laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo, dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant – dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse.

Įsigyti viešojo transporto bilietus galima mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Besirenkantys Vilniečio kortelę gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/

Be to, Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais Vilniuje galima daugiau nei 280 fizinių bilietų platinimo vietų. Visų jų žemėlapis: https://bit.ly/3bmu8iw

Vilniaus miesto savivaldybės informacija