Šiaulių miesto savivaldybė nutraukė investicijų sutartį su styginio transporto tiesėjais

spalio 03 03:27 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Šiaulių miesto savivaldybė nutraukė investicijų sutartį su UAB „Rail Skyway Systems Ltd“. Laikinai einantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Algimantas Beinoravičius ir bendrovės direktorius Anatolijus Junickis pasirašė dvišalį susitarimą abiejų pusių sutikimu sutartį nutraukti.

Svečias sakė neturintis priekaištų Savivaldybei ir situacijos nekomentavo.

Šiaulių pramoninio parko investicijų sutartis su įmone „Rail Skyway Systems LTD“, pasirašyta š. m. rugsėjo 9 d., nutraukta atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos prezidentė pateikė įstatymų pataisas, jog investicijos į strateginius ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančią teritoriją būtų leidžiamos tik įvertinus, ar potencialaus investuotojo veikla nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Šiaulių oro uostą siūlomą įtraukti į strateginių objektų sąrašą. Be to, nutraukti sutartį paskatino Lietuvos Respublikos premjero gautos atitinkamų teisėsaugos institucijų išvados apie uždarąją akcinę bendrovę „Rail Skyway Systems Ltd”.

„Lieka retorinis klausimas, ar ši bendrovė išvis negali veikti Lietuvoje, nes jos veikla nesuderinama su šalies įstatymais, ar ji negali veikti tik Šiauliuose. Jei jos veikla kliūna tik Šiauliuose, tai gal tiesiog stengiamsi, kad mūsų miestą neateitų investicijos”, – komentavo meras J. Sartauskas ir sakė stebėsiąs, koks bus istorijos tęsinys.

Meras pabrėžė, jog Savivaldybė ieško investuotojų pagal ekonominį modelį, sudarydama investicijų sutartį įdeda daug veikiančių saugiklių. Jei sutartis nevykdama, yra visos galimybės ją nutraukti. Tačiau Savivaldybė ir ateityje netyrinės, ar ateinantis investuotojas turi pakankamai pinigų, kokia jo kilmė arba fakto, ar ji nešnipinėja. Tam, anot mero, šalyje yra kitos institucijos.

Pasirašytoje investicijų sutartyje Savivaldybė buvo pritarusi, kad Nacionalinė žemės tarnyba ne aukciono būdu 99 metams išnuomotų žemės sklypą Aviacijos gatvėje, o įmonė čia įrengtų styginio transporto laboratoriją ir bandomąją trasą. Nacionalinė žemės tarnyba žemės nuomos sutarties su „Rail Skyway Systems Ltd” nepasirašė.

Rugpjūčio 28 d. Miesto tarybai patvirtinus investicijų sutartį, rugsėjo 9 d. ji buvo pasirašyta, o 10 d. į Savivaldybės sąskaitą įmonė pervedė 1 mln. litų garantą. Sutartį nutraukus, Savivaldybė per 5 dienas įsipareigojo garantą įmonei grąžinti.

Pasirašęs sutartį investuotojas buvo įsipareigojęs iki 2016 m. gruodžio 31 d. investuoti ne mažiau nei 20 mln. Lt ir sukurti ne mažiau nei 50 naujų darbo vietų, o iki 2018 m. pabaigos investuoti ne mažiau 60 mln. Lt ir sukurti ne mažiau 150 darbo vietų.

Šiaulių miesto savivaldybė buvo pasirašiusi investicijų sutartį su įmone “Rail Skyway Systems Ltd” pagal bendras 2013 m. rugsėjo 19 d. Miesto tarybos patvirtintas Šiaulių pramoninio parko žemės sklypų nuomos taisykles, nedarydama šiam investuotojui jokių išimčių ar specialių sąlygų.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.