Šiauliuose – unikalus styginis transportas

rugsėjo 11 03:48 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė investicijų sutartį su bendrove „Rail Skyway Systems Ltd“. Savivaldybei atstovavo laikinai Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Algimantas Beinoravičius, investuotojams – bendrovės generalinis direktorius Anatoly Yunitskiy.

Šiaulių meras Justinas Sartaukas priminė, kad, siekiant užtikrinti investuotojų ketinimų rimtumą, bendrovės paprašyta pateikti finansinį sutarties įvykdymo užtikrinimą. Užtikrinimo suma – 1 000 000 Lt.

Pagal sutartį investuotojas įsipareigojo iki 2016 metų pabaigos žemės sklypuose sukurti ne mažiau kaip 50 naujų darbo vietų ir investuoti ne mažiau kaip 20 mln. Lt.

Priminsime, jog styginio transporto sistema – tai metalinis bėgis, kurio viduje ištempti plieniniai trosai. Visa konstrukcija tvirtinama ant atramų, iškeltų dešimt metrų virš žemės. Šiais bėgiais važinėja „junibusai“ – savaeigiai vagonai, judantys iki 500 km/val. greičiu.

Pagrindinis styginio transporto privalumas yra tas, kad jo infrastruktūrai nereikia daug medžiagų, taigi ir sąnaudos jai įdiegti nėra didelės. Taip pat transporto priemonės nenaudoja daug energijos, todėl yra ekologiškos.

Prieš keletą metų Pamaskvės mieste Ozioruose buvo nutiestas bandomasis kelias styginiam transportui. Tačiau vėliau jis buvo išmontuotas. Dabar styginis transportas atsiras Lietuvos mieste Šiauliuose.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.