Ieškota papildomų galimybių vairuotojams ruošti

kovo 17 04:43 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kovo 15 d. prezidiumo narys Artūras Rutkauskas, „Linavos mokymo centro“ vadovas Osvaldas Manikas ir asociacijos teisininkė Gintarė Lingytė lankėsi Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir Kauno technikos profesinio mokymo centre. Susitikimų metu aptartos galimybės plėsti esamus mokymus ir papildomai ruošti įvairių kategorijų komercinio transporto vairuotojus. Ieškota būdų kaip asociacija galėtų prisidėti prie šių mokymo įstaigų efektyvesnės veiklos.

S. Raštikio kariuomenės mokykloje susitikta su jos viršininku pulkininku leitenantu Stasiu Paldūnu, kuris informavo, kad šiemet skirta papildomų lėšų naujų mokomųjų sunkvežimių ir puspriekabių pirkimui. Atsiranda galimybė padidinti ruošiamų vairuotojų skaičių. Tačiau kariuomenė šiuo metu neturi visų reikalingų priemonių ir instrumentų optimaliam vairuotojų ruošimui.

„Susitikimuose su Krašto apsaugos ministerijos vadovybe prašysime, kad skirtų papildomą finansavimą šiai mokyklai. Be to šioje mokykloje mokomiems būsimiems vairuotojams būtų galima pasiūlyti ir 95 kodo mokymus, kuriuos teiktų „Linavos mokymo centro“ specialistai,“- apie planuojamą bendradarbiavimą užsiminė A. Rutkauskas.

Prezidiumo narys teigia, kad šioje vairavimo mokykloje yra užtikrinama aukšta vairuotojų paruošimo kokybė. „Mokyklos vairuotojų egzaminų išlaikymo iš pirmo karto rodiklis labai aukštas. Tam įtaką daro tai, kad jie praktiniam vairavimui skiria 21 val. vietoj 15 privalomų.“

Kauno technikos profesinio mokymo centre bendrauta su direktoriumi Pauliumi Čepu ir profesinio mokymo transporto skyriaus vedėju Romualdu Gurkšniu. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės ruošiant tolimųjų reisų vairuotojus bei vedant 95 kodo kursus. Šiems tikslams pasiekti būtų panaudota mokyklos infrastruktūra, transporto priemonės, mokymo salės ir vairavimo aikštelės. Veikloje dalyvautų abiejų įstaigų dėstytojai.

 

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka