Išgėrusiems prie vairo nebepavyks išsisukti

lapkričio 10 05:15 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Rusijos vairuotojai, sėdę į automobilį po vakarykščių išgertuvių ar mėgstantys pasivažinėti „su kvapeliu”, turės susirūpinti: pravažiuoti pro kelių policijos postus sėkmingai jiems veikiausiai nebepavyks.

Netgi tuo atveju, jei jie vairuos transporto priemonę nepriekaištingai tiksliai – Rusijos vidaus reikalų ministerija netrukus turėtų gauti pirmuosius „alkolazerius”, kurie bus išdalinti kelių policijos postams. Modernūs prietaisai galės nustatyti net ir nedidelę alkoholio garų koncentraciją pravažiuojančiuose automobiliuose.

Prietaisas, pavadintas „Buton”, iš tolo „matys”, ar automobilio vairuotojas išgėręs. Beje, ir ne tik vairuotojas: alkolazeris fiksuos ir keleivių girtumą. Alkolazeris suveiks ir tuo atveju, jei, tarkim, automobilyje voliosis sudaužytas alkoholio butelis. Bet kuriuo iš paminėtųjų atvejų automobilis bus sustabdytas, o vairuotojas – patikrintas.

Alkoholio mėgėjus gali šiek tiek nuraminti faktas, jog alkolazeriai kol kas nebus diegiami kiekviename iš kelių policijos postų – jų kaina tebėra pernelyg didelė, todėl prietaisai Rusijos keliuose atsiras laipsniškai.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.