„Ikarus-Mávaut” – du broliai iš Vengrijos

gegužės 28 04:01 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

ik-mavaut3„Ikarus-Mávaut“ – taip vadinosi šis keistokas autobusas, pagamintas 1963-iaisiais.

 

 

 

Šio autobuso nerasite ikarusų klasifikacijoje. Vengrijoje keleivius autobusais vežė specialus Vengrijos geležinkelių „automobilinis” skyrius MÁV. Būtent todėl „geležinkeliniai” autobusai važinėjo su logotipu MÁVAUT.

Gana dažnai MÁV ne šiaip sau užsakinėjo „Ikarus“, tačiau ir surinkinėjo autobusus savo jėgomis nuosavose dirbtuvėse, naudodami „Ikarus“ agregatus.

Būtent taip buvo sukurtas neįprastas autobusas. Kuomet 1960-aisiais MÁVAUT‘ui prireikė bestogio autobuso turistinėms kelionėms, buvo nuspręsta pasigaminti savo autobusą „Ikarus 31“ važiuoklės.

Autobusas turėjo būti šiuolaikiškas, efektingos išorės, traukiantis žvilgsnį. Kaip matome nuotraukose, MÁVAUT inžinieriams tai pavyko.

1963-aisiais buvo pagaminti du tokie autobusai. Salone tilpo 36 turistai, gidas ir vairuotojas. Drąsus dizainas derėjo su praktiškumu ir komfortu. Tačiau bestogio autobuso vidus nebuvo apsaugotas nuo kritulių, todėl konstruktoriai keleivių bei vairuotojų sėdynes pagamino iš specialios sintetinės virvės, kuria apipynė metalinį rėmą.

Autobuse tebuvo vienos durys, jos buvo sumontuotos transporto priemonės gale.

Abu „Ikarus-Mávaut” ilgai vežiojo keleivius po gražiausias Vengrijos vietas, kol maždaug po poros dešimčių metų išėjo užtarnauto poilsio. Ilgą laiką bvo manoma, kad abu autobusai buvo išardyti. Laimei, bent vienas iš jų išliko iki mūsų dienų.

eBus.lt

Nuotraukos – iš archyvų

  • ik-mavaut1
  • ik-mavaut
  • ik-mavaut3
  • ik-mavaut2
  • ik-mavaut4