Inovacijas susisiekimo sektoriuje kurs Transporto inovacijų centras

by Lina | 18 vasario, 2019 4:31 am

Susisiekimo ministerijos iniciatyva jos valdymo srities bendrovės steigia viešąją įstaigą Transporto inovacijų centras, kuris skatins inovacijas susisiekimo sektoriuje. Šį centrą „Lietuvos geležinkeliai“ jau įregistravo, prie jo prisijungia Lietuvos paštas bei „Kelių priežiūra“, kiek vėliau prisijungs ir likusios susisiekimo sektoriaus infrastruktūrinės įmonės.

 

 

Numatoma, jog Transporto inovacijų centro veikloje dalyvaus susisiekimo sektoriaus bendrovių ekspertai, kurie ieškos galimybių spręsti probleminius klausimus, dalysis inovatyviais sprendimais, įkurs „Sandbox“ platformą, skirtą bandyti ir vystyti technologijas, organizuos dirbtuves ir skatins sektoriaus sinergiją, rengs investicijų projektus.

„Ateities susisiekimo sektorius neįsivaizduojamas be inovacijų ir naujų technologijų, kurios keičia tradicinį požiūrį į susisiekimą. Būtent dėl šios priežasties sektoriaus įmonės atvers savo infrastruktūrą bei duomenis. Bendras sektoriaus idėjų generavimo ir įgyvendinimo potencialas kartu su startuolių kūrybine energija gali būti itin reikšmingas sektoriaus ateičiai“, – sako susiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, inovacijos ir jų vystymas yra viena pagrindinių bendrovės ilgalaikės strategijos ašių.

„Diegiame inovacijas tam, kad tai leistų kurti apčiuopiamą pridėtine vertę valstybei. Siekiame pirmiausiai sustiprinti keleivių, eismo ir infrastruktūros saugumą, atrasti naujų galimybių prisidėti prie mokslo ir verslo sinergijos. Vystant inovacijas, aplinką tausojančius sprendimus, „Lietuvos geležinkelių“ grupė taps stipri ir konkurencinga“, – sakė M. Bartuška.

Prie Transporto inovacijų centro artimiausiu metu prisijungs kitos susisiekimo bendrovės – „Kelių priežiūra“ ir Lietuvos paštas. Pastarosios bendrovės generalinė direktorė Asta Sungailienė teigia, jog inovacijos pagerins ir darbo sąlygas, ir klientų aptarnavimą.

„Lietuvos pašto nauja veiklos strategijos ašis yra modernizacija, kuri leidžia dinamiškai reaguoti į kintančius vartotojų poreikius ir, atsižvelgus į rinkos tendencijas, taikyti naujus inovacijomis paremtus sprendimus. Robotizuojame monotoniškus pasikartojančius darbo procesus, darbuotojus aprūpiname planšetėmis, artimiausiu metu pirmieji iš Baltijos valstybių laiškininkams išdalinsime elektrinius dviračius, investuojame į automatizuotą skirstymą, darome viską, kad inovacijos tarnautų gerinant darbo sąlygos ir klientų aptarnavimo kokybę. Tad indėlis į Transporto inovacijų centrą yra natūralus ir strategiškai logiškas Lietuvos pašto žingsnis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Tuo tarpu „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius teigia, jog Transporto inovacijų centras taps vienu iš įrankių efektyvesnei bendrovės veiklai.

„Jungiamės prie Transporto inovacijų centro, siekdami rasti būdų, kaip efektyvinti veiklą, tapti modernia kelių priežiūros įmone. Jaučiame atsakomybę prisidėti prie susisiekimo sektoriaus plėtros, inovacijų diegimo. Mūsų įmonei tai yra galimybė taikyti kitų bendrovių geriausią praktiką, gerinti kelių priežiūros kokybę ir tapti lyderiaujančia kelių priežiūros bendrove regione“, – teigia AB „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

Artimiausiu metu bus rengiama „Lietuvos geležinkelių“, Lietuvos pašto ir „Kelių priežiūros“ projektų analizė. Ją parengus bus išskiriami prioritetiniai darbai ir skelbiamas sprendimų paieškos startas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/inovacijas-susisiekimo-sektoriuje-kurs-transporto-inovaciju-centras/