„Irizar“ – be „Scania“

by admin | lapkričio 30, 2011 6:09 am

Įpratus „Irizar“ autobusus matyti „Scania“ stende, buvo keistoka juos rasti kitoje vietoje. Pasirodo, „Irizar“ užsimojo montuoti autobusus ant savo pačių pagamintos važiuoklės.

Panašu, jog švedų ir ispanų gamintojai išsiskyrė nesusipykę – „Irizar“ pasižada autobusus montuoti ir ant „Scania“ bei „Volvo“ važiuoklių, jeigu to pageidaus klientai.

Didžiausio Ispanijos gamintojo stende pristatyti eksponatai neatrodė tokie įspūdingi, kaip 2004-aisiais „Metų autobusu“ tapęs buvęs ispanų ir švedų flagmanas „Irizar Scania PB“, tačiau ir jie jau spėjo pasižymėti Ispanijoje, laimėdami praėjusių metų šalies geriausio autobuso titulą.

Lankytojai šįkart parodoje galėjo pamatyti„Irizar i6“modelį, pirmąsyk demonstruotą IAA 2010 parodoje Hanoveryje, ir atnaujintą „Irizar i4H“.

Abeijų „Irizar“ kėbulas itin aerodinamiškas – tai būdinga visiems ispanų gamintojo autobusams. Aptaki kėbulo konstrukcija sumažina oro pasipriešinimą, tuo pačiu ir išlaidas degalams.

„Irizar i6“ gaminamas penkių skirtingų modifikacijų, nuo 12 iki 15 metrų ilgio bei 3,5 iki 3,7 m aukščio. Gali būti dviašės ar triašės versijos, kuriose sėdimų vietų – nuo 59+1 iki 71+1.

„Irizar i4“ taip pat gaminami skirtingo ilgio, neseniai pristatyta nauja 9,4 metro ilgio autobuso versija.

Ispaniškuose autobusuose montuojami nuo 320 iki 510 AG DAF varikliai, ZF pavarų dėžės. Be šių gamintojų, „Irizar“ bendradarbiauja su „Wabco“, „Continental“ ir kt.

Kaip jau įprasta, „Irizar“ gausu elektroninių pasyviųjų bei aktyviųjų saugos sistemų. „Irizar” montuojama EBS,ECAS, ABS, ASR,OSSS (Padangų slėgio ir temperatūros monitoringo sistema),ACC (Automatinė greičio kontrolė. Montuojama pasirinktinai), LED ir BIXENON žibintai, ISOFIX sistema bei saugos diržai.

Artimiausiu metu „Irizar“ planuoja išplėsti savo asortimentą, pradėti i2 autobusų gamybą Maroke. iki 2014 m. ispanai žada pateikti elektrinio autobuso versiją

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

Source URL: http://ebus.lt/irizar-be-scania/