Išbandyk save ant galinės policijos automobilio sėdynės

rugpjūčio 12 03:44 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

is-polic-300x223Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu mažėja bandymų papirkti policijos pareigūnus. 2014 m. fiksuoti 896 atvejai, 2015 m. – 816. Šiemet per pirmą pusmetį bandymų papirkti pareigūnus sumažėjo daugiau nei trečdaliu – fiksuoti tik 286 kartai, kai 2015 m. pirmą pusmetį tokių buvo 431.

Pasak Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos viršininko Elano Jablonsko, pareigūnų atsparumas siūlomiems kyšiams yra vienas iš svarbiausių rodiklių policijos vykdomoje veikloje. „Pagal papirkimų skaičių policija yra lyderė ne tik tarp visų Lietuvos institucijų, bet ir Europoje. Ši tendencija vyrauja ir toliau, tačiau jau kita – mažėjančia progresija, o tai yra geras rezultatas. Galima konstatuoti, kad mūsų piliečiai baigia galutinai įsitikinti – pareigūnai nepaperkami ir tokių tyrimų mažėja, žmonėms tapo aišku, kad pigiau susimokėti baudą valstybei, nei bandyti papirkti pareigūnus ir rizikuoti užsitraukti baudžiamąją atsakomybę“ – teigia E. Jablonskas.

Matydami realią naudą toliau bandome šviesti visuomenę korupcijos tematika. Šiandien startuoja atnaujinta interneto svetainė www.kysis-nusikaltimas.lt, kurioje kiekvienas gali rasti išsamią informaciją apie korupciją, papirkimus, kyšius, baudas ir kitą šviečiamo pobūdžio informaciją. „Išbandyk save ant galinės sėdynės“ – tokiu šūkiu kviečiame apsilankyti naujoje svetainėje, sėsti ant galinės tarnybinio automobilio sėdynės ir virtualioje erdvėje pabandyti papirkti policijos pareigūną.

Policijos departamento informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka