Islandijos gatvėje Vilniuje – dar daugiau erdvės pėstiesiems ir dviračiams

rugpjūčio 10 04:01 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Islandijos gatvėje geri pokyčiai –  anksčiau automobilių statymui skirtos vietos atiteks pėstiesiems ir dviratininkams. Islandijos gatvė – viena gyviausių miesto erdvių, kurioje bet kuriuo metu, o ypač vakarais – dideli pėsčiųjų srautai, gausu turistų. Po birželį gatvėje vykusio renginio „Ačiū tau, Islandija“, subūrusio minias vilniečių ir miesto svečių, kilo diskusijų dėl reikalingų pokyčių šioje gatvėje ir iš pačių vilniečių kilo iniciatyvų skirti dar daugiau erdvės žmonėms, o ne automobiliams.

„Džiugu,  kad mieste pagaliau  atsiranda dar viena draugiška erdvė pėstiesiems ir dviratininkams.  Visi puikiai  suprantame, kad  tos keliolika  automobilių  statymo vietų Islandijos gatvėje parkavimo  problemos nesprendė. Nuo šiol miesto svečių ir vilniečių itin pamėgtoje gatvėje atsiras dar daugiau erdvės dviratininkams, pėstiesiems, besižvalgantiems turistams.  Be to,  gatvė taps kur kas saugesnė“,  –  pasidžiaugė sostinės Tarybos narys, Liberalų sąjūdžio frakcijos  seniūnas Vincas Jurgutis.

Po pakeitimų, vienkryptis automobilių eismas vyks dešine kelio puse, kur šiuo metu yra parkavimo vietos. Kaip ir anksčiau, gatve abiem kryptimis galės važiuoti dviračiai: link Vilniaus gatvės – su automobilių eismu, o link Jogailos g. – dviračių juosta. Gyventojai ir miesto svečiai automobilius galės palikti Liejyklos g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Ketvirtadienį gatvėje prasidės eismo pakeitimo darbai, bus įrengti nauji ženklai.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija