Išmanieji tachografai – jau nuo 2019 m. birželio 15 d.

kovo 18 04:41 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Asociacija „Linava“ primena, kad pagal Europos Sąjungos (ES) teisės aktų reikalavimus, nuo 2019 m. birželio 15 d. ES valstybėse naujose, pirmą kartą registruojamose keleivinėse ir krovininėse motorinėse kelių transporto priemonėse, kurioms taikomas Reglamentas 561/20063, turi būti įrengti ir naudojami Reglamento 2016/7992 reikalavimus atitinkantys išmanieji tachografai (antrosios kartos skaitmeniniai tachografai).

 

Be kitų skaitmeniniams tachografams įprastų funkcijų, išmanieji tachografai užtikrins tam tikrų  duomenų (pvz., nurodančių transporto priemonės buvimo vietą tam tikru laiku), nustatytų prisijungus prie pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos, registravimą, tam tikrų būtinų duomenų (pvz., skaitmeninio tachografo duomenų ir informacijos apie viso transporto priemonių junginio (vilkiko ir priekabos arba puspriekabės) masę ir ašių apkrovas) persiuntimą patikrinimus keliuose atliekantiems pareigūnams, naudojant nuotolinio ankstyvo nustatymo įrenginį, taip pat apsikeitimą duomenimis per sąsają su intelektinėmis transporto sistemomis (ITS) ir kt.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad, vadovaujantis Reglamentu Nr. 165/20141, vežėjai, kurie eksploatuoja transporto priemones su išmaniaisiais tachografais, yra atsakingi už tai, kad vairuotojai būtų informuoti apie nuotolinio perdavimo galimybę galimo manipuliavimo tachografų duomenimis arba netinkamo jų naudojimo ankstyvo nustatymo tikslu.

Nesklandumų įgyvendinant naujus reikalavimus dėl išmaniųjų tachografų vežėjams neturėtų kilti, tačiau rekomenduotume vežėjams, įsigyjantiems naujas motorinės kelių transporto priemones, kurias ketinama įregistruoti 2019 m. birželio 15 d. ar vėliau, papildomai pasiteirauti transporto priemonės pardavėjo (gamintojo įgalioto atstovo) kokio tipo tachografas įrengtas jų parduodamoje transporto priemonėje.

Naujo VDO gamintojo išmaniojo tachografo DTCO® 4.0 prezentaciją (anglų k.) galima pasižiūrėti čia: https://www.fleet.vdo.com/products/dtco-40/

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka