Judriosios savaitės intriga Klaipėdoje – studentų lenktynės

rugsėjo 16 04:37 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-klaipedKlaipėdoje jau vyksta Europos judriosios savaitės (rugsėjo 16–22 d.d.)  renginiai. Juose klaipėdiečiai raginami rinktis kuo ekologiškesnes – ir tiesiog sau pačiam sveikesnes judėjimo mieste priemones. Išlipus iš asmeninio automobilio, važiuoti autobusu, dviračiu, eiti pėsčiomis.

 

 

Tradiciškai Judriąją savaitę Klaipėdoje vainikuoja studentų lenktynės įvairiomis transporto priemonėmis centrine miesto ašimi, nuo BIG iki Universiteto. Ilgametė tokių lenktynių patirtis rodo, kad laimėtojas nėra iš anksto nulemtas: tai priklauso ir nuo gatvėse nustatytų eismo prioritetų. Šiais metais Taikos prospekte padidinus autobusams skirtų juostų ilgį, manome, kad ekspreso autobusas po poros metų pertraukos vėl turi galimybių aplenkti asmeninį automobilį, važiuojantį bendrame sraute ir turintį daryti Tiltų gatvės apvažiavimą.

Šios unikalios Lietuvoje lenktynes organizuojamos su VšĮ „Klaipėdos sveikatos biuras“ bei studentų organizacija. Lenktynės suteikia galimybę akivaizdžiai įvertinti viešojo transporto konkurencingumą, palyginti, kuria kryptimi kasmet pasikeičia eismo sąlygos.

Lenktynės vyks bet kokiu oru. Per daugelį metų esame turėję ir gero, ir blogo, bet dalyvių nuotaika po lenktynių visada būna puiki. Galite įvertinti tai pasižiūrėję trumpą filmuką apie prieš trejus metus vykusias varžybas:

https://youtu.be/s_8THqJcn_A

 

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka