Kaip elgtis šeimos nariams ir darbdaviams, kai izoliuojamas iš užsienio grįžęs žmogus?

kovo 20 05:00 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Iš užsienio grįžusiam šeimos nariui reikia saviizoliuotis, jam sudaromos galimybės dirbti namuose, jei tai įmanoma, arba duodamas nedarbingumas nuotoliniu būdu.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministerijai uždavėme tokius klausimus:

Ką turi daryti kiti, kartu su saviizoliacijoje esančiu ir nesergančiu žmogumi, gyvenantys šeimos nariai?

Ar jie gali eiti į darbą?

Ar jiems turi būti sudaromos sąlygos dirbti namuose, jei tam yra galimybė?

Ar jiems turi būti suteikiamas 14 dienų nedarbingumas?

SAM atsiųsta rekomendacija prisegama, nuoroda čia:

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Rekomendacijos%20izoliuoto%20asmens%20seimos%20nariams.pdf

Jei žmogus grįžo iš užsienio, ir jis neturėjo tiesioginio kontakto su sergančiu, tai jis privalo izoliuotis, o kartu gyvenantys šeimos nariai gali eiti į darbą.

Jei darbuotojas grįžo iš užsienio, jis privalo saviizoliuotis, o jei nesiizoliuoja ir veržiasi į darbą, galima nušalinti nuo darbo:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/priimti-visi-pasiulymai-kokia-parama-gaus-darbuotojai-darbdaviai-ir-priziurintys-artimuosius

NUŠALINIMAS NUO DARBO. Seimas pritarė Darbo kodekso pataisoms, kad esant ekstremaliai situacijai arba karantinui darbdavys galėtų nušalinti darbuotoją nuo darbo, jeigu darbuotojo sveikatos būklė kelia grėsmę jo kolegoms, bet darbuotojas nesutinka dirbti nuotoliniu būdu.

Nušalinimas nuo darbo galiotų ribotą laiką, už šį periodą darbo užmokestis nebūtų mokamas. Tai aktualu, kai darbuotojai grįžta iš koronaviruso apimtų valstybių, tačiau vis tiek eina į darbą ir nepaiso rekomendacijų izoliuotis inkubaciniam periodui. Kaip žinoma, asmenims, grįžusiems iš bet kurių užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija.

LKVA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka