Kaip išlikti gyvam turistiniame autobuse?

liepos 27 05:01 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Turkija, Egiptas, Pietų Amerikos šalys garsėja nedrausmingais vairuotojais bei dažnomis nelaimėmis keliuose. Pateikiame keletą patarimų, kaip elgtis turistiniuose autobusuose, kad tikimybė tapti avarijos auka sumažėtų iki minimumo.

Stebėkite vairuotoją, ar jis nepradeda snūduriuoti

Jei sėdite salono priekyje, stebėkite vairuotoją. Jei sėdite toliau, paprašykite tai daryti arčiau vairuotojo sėdinčio keleivo. Pervargęs vairuotojas – dažna avarijos priežastis šalyse, kur nebūtina laikytis darbo ir poilsio režimo.

Jei kelionės atstumas ilgesnis nei 500 kilometrų, keleivius privalo vežti du vairuotojai. Jei tėra tik vienas – tokios kelionės geriau atsisakyti.

Prisisekite saugos diržus

Be abejo, tai galima padaryti tik tuo atveju, jei saugos diržai autobuse yra. Tačiau prisisegus tikimybė išlikti gyvam nutikus avarijai padidėja keletą kartų.

Nesivaikykite įspūdžių

Priekinės sėdynės dešinėje salono pusėje, iš kur „geriausiai viskas matyti“ – pačios pavojingiausios. Autobusams susidūrus kaktomuša, čia sėdintys keleiviai gali išlėkti pro priekinį stiklą. Tačiau kai kuriais atvejais toks „skrydis“ gali išgelbėti gyvybę. Panašiai nutiko vienam vokiečių turistui per autobuso avariją Egipte 2010-ųjų gruodį. Po to, kai jis išlėkė pro priekinį autobuso langą, transporto priemonė keletą kartų vertėsi. Devyni žmonės žuvo, o vokietis atsipirko keletu mėlynių.

Nevaikščiokite po saloną

Keliaudami autobusu, geriau sėdėkite savo vietose. Autobusui verčiantis, stovinčiam keleiviui gali lūžti sprandas. Sėdintis turi galimybę išlikti gyvas net autobusui nusiritus į prarają.

Matydamas, kad katastrofa neišvengiama, pasirinkite tinkamą padėtį

Pasilenkite į priekį, sudėję sukryžiuotas rankas ant priešais esančios sėdynės nugarėlės, prisispausdami prie jos kakta. Nereikia susilenkti taip, kaip mokoma lėktuve – tuomet transporto priemonėms susidūrus kaktomuša, pramušite galva priešais esančią sėdynės nugarėlę.

Jei tuo metu stovite, pasistenkite kristi šonu ant grindų ar sėdynės. Nesigriebkite sėdynės rankenos – tokiu atveju rankos lūžis ar išnirimas – neišvengiami, o šansai išsigelbėti su iš rikiuotės išėjusia galūne gerokai sumažės.

Nutikus avarijai, nepulkite prie išėjimo

Nutikus avarijai, ties durimis paprastai susidaro keleivių spūstis, panikos apimti besigrūsdami žmonės trukdo išlipti vieni kitiems. Tokiu atveju bandykite išstumti autobuso lango stiklą arba išdaužti jį bet kokiu po ranka pasitaikiusiu daiktu.

Jei atsidūrėte prie durų, pasinaudokite avariniu mygtuku

Jei autobuso kėbulas liko nepažeistas, išlipti iš jo nėra pernelyg sudėtinga. Vienintelė problema – kaip greitai surasti avarinio durų atidarymo mygtuką. Ieškokite užrašo „Emergency exit”. Spausti šį mygtuką dera stipriai – jis sumontuotas taip, kad durys neatsidarytų jį nuspaudus atsitiktinai.

Jei autobusas įkrito į vandenį

Autobusui įkritus į vandenį ir pradėjus skęsti, jokiu būdu nereikia bandyti atidaryti durų ar išstumti stiklo. Veikiausiai to ir nepavyktų padaryti dėl vandens slėgio. Tačiau jei durys ar langas atsidarytų, vandens srovė blokštų keleivį į priešpriešinę sieną su didžiule jėga. Kai vanduo pripildo visą saloną, išsigauti iš jo būna paprasčiau.

Išlipę iš sudaužyto autobuso, paėjėkite toliau nuo jo

Dažna autobuso avarijos pasekmė – išsilieję degalai. Todėl nuo sudaužyto autobuso geriau laikytis atokiau. Ir nieku gyvu, malšindami stresą, nesugalvokite užsirūkyti. Pasekmės tokiu atveju gali būti nenuspėjamos.

Saugios kelionės ir puikių įspūdžių linkime visiems, keliaujantiems po tolimus kraštus.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.