Kaip netrukus gali atrodyti Vilkaviškio autobusų stotis?

sausio 24 05:12 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Dabartinei Vilkaviškio autobusų stočiai skaičiuojant jau penktą dešimtmetį kiekvienais metais netyla kalbos apie naujos stoties poreikį. Naują autobusų stotį apsiėmusi statyti UAB „Kautra” tikisi pagaliau pradėti naujo projekto statybas.

 

 

 

 

Anot vežėjų, jei šį penktadienį vyksiančiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai pritartų Jungtinės veiklos sutarties pakeitimui, naujos stoties statybų darbai galėtų būti pradėti jau kitą savaitę.

„Susidūrę su ilgomis tarpinstitucinėmis projekto derinimo procedūromis, sugriežtėjusiomis finansavimo sąlygomis, tikimės pagaliau startuoti. Jei Savivaldybės taryba pritars pasiūlymui ir uždegs žalią šviesą, darbus galėtume pradėti jau kitą savaitę: statybininkai pradėtų darbus, o keleivius kviestume į laikinąją autobusų stotį. Esame pasiruošę, atlikę visus namų darbus, laukiame tik pritarimo”, – patvirtino UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Koreguojant stoties projektą buvo atsižvelgta ir į Vilkaviškio miesto gyventojų išsakytas pastabas – nei stoties teritorijoje, nei šalia jos nebus autobusų remonto dirbtuvių bei plovyklos.

„Tikiu, kad Vilkaviškis nusipelnė turėti modernią ir šiuolaikišką autobusų stotį, iš kurios smagu išvykti ir į ją užsukti pasitinkant miesto svečius. Juk tai – vieni iš pagrindinių miesto vartų. Vystydami šį projektą atnaujinsime ne tik stoties pastatą. Stotyje bus galima užkąsti, išgerti kavos, praleisti laisvalaikį. Manau, kad naujoji stotis galėtų tapti vienu iš miesto traukos centrų”, – minėjo vežėjų atstovas.

Pradėjus statybas laikinoji autobusų stotis toli nuo esamos neišsikeltų. Ji įsikurtų Vytauto ir Kapų gatvių sankirtoje.

„Stengsimės, kad keleiviai nepatirtų nepatogumų. Laikinoji stotis bus įkurta čia pat. Išvykimo aikštelės išsidėstytų laikinai uždarytoje Kapų gatvės dalyje, kurioje būtų vykdomas tik autobusų eismas”, – apie būsimus pokyčius kalbėjo „Kautros” vadovas.

Planuojama, kad pradėjus darbus, naujoji autobusų stotis turėtų būti pastatyta per metus laiko. Naujajame autobusų stoties pastate įsikurs ne tik autobusų stoties administracija, kasos, laukimo salė, siuntų terminalas, bet ir tualetas, mamos ir vaiko kambarys, pagalbinės patalpos, kepyklėlė, nuomojami plotai kitoms paslaugoms.

Projektą naujajai Vilkaviškio autobusų stočiai kūrė architektas Gintaras Balčytis, projektavęs ir naująją Kauno autobusų stotį.

Dabartinė Vilkaviškio autobusų stotis pastatyta dar 1975 metais. UAB „Kautra” Vilkaviškyje dirba jau dešimtus metus, veždama keleivius tarpmiestiniais ir priemiestiniais maršrutais, užsakomaisiais reisais, teikdama siuntų siuntimo paslaugas.

Kautros informacija ir nuotrauka 

  • apie-aut-vilk
  • apie-aut-vilk1
  • apie-aut-vilk3
  • apie-aut-vilk2