Kaip niekada garsi Europos judumo savaitė baigėsi: pasveikinti šalies judriausi

rugsėjo 26 03:27 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Europos judumo savaitė, vykusi rugsėjo 16-22 dienomis, pasibaigė jau kasmetiniais tapusiais apdovanojimais. Aplinkos ministerija, kaip šios tarptautinės tvarumo kampanijos koordinatorė Lietuvoje, išrinko šalies judriausius: savivaldybes (mažesniųjų ir didesniųjų savivaldybių kategorijoje), darželį, mokyklą, valstybės įstaigą bei verslą.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas džiaugėsi savaitės renginiais ir parodytomis judumo iniciatyvomis. „Dėkojame ne už vienkartines akcijas, o už darbų tęstinumą. Matome ilgalaikį nusiteikimą, todėl reikia tęsti tai, ką pradėjome, kad kiti metai būtų dar geresni“, – sveikino dalyvius S. Gentvilas. Laimėtojai buvo apdovanoti Valstybinių miškų urėdijos ąžuolų sodinukais ir ministro diplomais.

Šiais metais judriausios savivaldybės (didžiųjų savivaldybių kategorijoje) titulą gavo  Panevėžys: mieste gyventojams buvo organizuojami dviračių, pėsčiųjų, šiaurietiško ėjimo žygiai. Panevėžys aktyviai įsitraukė į su Lietuvos policija organizuojamą akciją-reido Dienos be automobilio progai paminėti, taip pat šią dieną dovanojo miestiečiams nemokamą viešąjį transportą, o gidas viešajame transporte pasakojo įdomias ir negirdėtas istorijas apie Panevėžio miestą.

Mažųjų savivaldybių kategorijoje laimėtoju tapo Joniškio miestas: joniškiečiai ne tik buvo raginami judėti aplinkai draugiškais būdais, bet taip pat suorganizavo ir visuotinę mankštą, kuria siekė rekordo ir taip pritraukė žiniasklaidos dėmesį. Miesto gatvės pasipuošė gėlėmis dekoruotais dviračiais, o Joniškio policijos bendruomenės pareigūnai, bendradarbiaudami su Joniškio rajono savivaldybe, atnaujino įspėjamuosius ženklus (,,Nesinaudok mobiliuoju telefonu”, ,,Nulipk nuo dviračio ar paspirtuko”) prie pėsčiųjų perėjų Joniškio mieste.

Judriausia mokymo įstaiga išrinkta Kėdainių šviesioji gimnazija. Gimnazijos bendruomenė taip pat pažindinosi su biologine įvairove pėsčiųjų žygio metu, sportą derino su tvariu judėjimu, o taip pat išbandė ir naujus treniruočių metodus: Crossfit treniruotę, Tailando bokso pagrindus.

Judriausiu darželiu pripažintas Radviliškio lopšelis-darželis „Eglutė“. Darželio auklėtojai grupėse organizavo pokalbius su vaikais apie judėjimo svarbą mūsų sveikatai. Taip pat savaitės metu vaikai turėjo mini žygius ir keliavo į parkus, pažindinosi su biologine įvairove.

Judriausia valstybės įstaiga šiemet tapo Užsienio reikalų ministerija, suorganizavusi savo darbuotojams Kilometrinę vasaros akciją:  įstaiga jau visą mėnesį iki šios savaitės varžėsi žingsnių rinkimo kovoje tarp kolegų. Akcijos metu 175 diplomatinės tarnybos darbuotojai ir jų šeimos nariai susibūrę į 35 komandas ir per 10 savaičių jau nujudėjo daugiau nei 114 000 km: nuėjo 82 129, nubėgo 5 660 ir dviračiu nuvažiavo 26 569 kilometrus.

Judriausia įmone tapo UAB „Kautra“, kuri ne tik savo darbuotojus ragino visą savaitę su kolegomis aktyviai judėti, bet ir į Europos judumo savaitę stengėsi įtraukti visus Lietuvos gyventojus ir ragino palikti nuosavus automobilius namuose, o paskatinimą už tai gyventojams dovanojo 20 kelionių dviems su 99% nuolaida, bet kuriuo pasirinktu maršrutu Lietuvoje.

Šiais metais prie akcijos prisijungė 45 miestai ir rajonai, kuriuose visą savaitę buvo skatinamas fizinis aktyvumas bei tvarus judėjimas tiek miesto gatvėse, tiek darželiuose ir mokyklose. Miestuose netrūko žygių po apylinkes, judrumo varžybų ir kitų smagių veiklų, prisidedančių prie tvaraus judumo kampanijos.

Aplinkos ministerijos informacija ir nuotrauka