„Kamaz“ pristatė vandenilinį autobusą

rugsėjo 10 01:49 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Tarptautinėje parodoje COMTRANS-2021 Maskvoje „Kamaz“ pristatė autobusą su vandenilio kuro elementais, pažymėtą indeksu 6290.

Autobuso važiuoklė ir kėbulas buvo surinkti NEFAZ bendrovės antrinėje įmonėje Baškirijoje. Stogo įranga buvo sumontuota „Kamaz“ tyrimų ir technologijų centre, pažymima „Rostec“ pranešime spaudai. Kėbulas pagamintas iš itin tvirto plieno ir saugaus plastiko, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir saugumą kritinėmis situacijomis. „Kamaz-6282“ matmenys yra 12,4х2,55х3,4 m.

Šis autobusas varomas vandenilio kuro elementais ir turi šešis cilindrus suslėgto vandenilio laikymui. Saugumo sumetimais cilindrai montuojami ant stogo. Vieną kartą įkrautas autobusas gali nuvažiuoti iki 250 km, todėl jis tinkamas ir priemiesčio vežimams.

Autobuse montuojamos ZF ašys (gale yra „AxTrax“), aukštos kokybės pneumatine stabdžių sistema su EBS, ABS, ASR ir EPB, sustabdymo funkcija nuolydyje, judesio blokavimo funkcija atviroms durims ir stebėjimo jutiklis dėl stabdžių trinkelių susidėvėjimo. Vienu metu autobusu gali važiuoti 80 keleivių, yra 33 sėdimos vietos.

2022-aisiais ketinama „Kamaz“ vandenilinio autobuso prototipą išbandyti Maskvos gatvėse. Jei bus sukurta atitinkama degalų pildymo infrastruktūra ir iš Maskvos atsiras naujos rūšies ekologinio transporto poreikis, planuojama vandenilinius autobusus surinkinėti „Sokolniki“ automobilių remonto ir statybos gamykloje.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka