Kartu su automobiliu galima apsidrausti ir gyvybę

vasario 08 05:00 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Skatindama atsakingą elgesį kelyje ir rūpindamasi savo klientais Europos bendrovė  „ERGO Insurance“ Lietuvoje pirmoji pasiūlė draudimo naujovę, kurioje sujungė dvi draudimo paslaugas – transporto priemonės valdytojų privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą (TPVCAPD) ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Nuo šiol draudžiant lengvąjį automobilį TPVCAPD, draudimo bendrovė visiems teisėtiems automobilio vairuotojams dovanos draudimą nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykio metu. Tai padės sumažinti neigiamus avarijų padarinius sveikatai ir darbingumui, taip pat prisidės prie didesnio vairuotojų sąmoningumo kelyje.

Nuo vasario mėnesio sudarant sutartį dėl  privalomojo civilinės atsakomybės draudimo lengvajam automobiliui, transporto priemonės vairuotojas, nurodytas sutartyje, bus apdraudžiamas 10 tūkst. eurų draudimo sumai nuo mirties atvejo, atsitikusio eismo įvykio metu. Tokios draudimo sąlygos galios ne tik automobilio savininkui, tačiau ir bet kuriam kitam teisėtai  automobilį valdančiam vairuotojui.

„Lietuva pagal žuvusiųjų skaičių keliuose vis dar trečdaliu viršija Europos Sąjungos vidurkį –   kasmet netenkame apie 250 bendrapiliečių. Kad sumažintume beprasmių mirčių kiekį, padidintume vairuotojų sąmoningumą ir sumažintume padarinius, kuriuos šios nelaimės sukelia, imamės iniciatyvos kartu su TPVCAPD nemokamai apdrausti vairuotojus nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykio metu. Pradedame su 10 tūkst. eurų draudimo suma asmeniui, tačiau paslaugai sulaukus populiarumo, planuojame šią sumą didinti“, – sako Tomas Nenartavičius, bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Draudimo departamento direktorius.

Norėdama paskatinti aktyviau rūpintis savimi, „ERGO Insurance“ Lietuvoje vasario-kovo mėnesiais automobilius draudžiantiems vairuotojams draudimą nuo nelaimingų atsitikimų dovanos nemokamai ir teiks vienodomis sąlygomis tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.  Pasibaigus draudimo sutarčiai, vairuotojai bei kiti teisėti automobilio naudotojai galės ir toliau draustis nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykio metu kartu su TPVCAPD draudimu už nedidelę ir visiems įperkamą 1,95 euro metinę sumą.

„Tie vairuotojai ar automobilio naudotojai, kurie jau turi vieną ar kelis galiojančius draudimus nuo nelaimingų atsitikimų ir bus papildomai apdrausti, nukentėję eismo įvykio metu išmokas gaus pagal kiekvienos sutarties sąlygas. Tai reiškia, kad visos kitos draudimo sutartys dėl nelaimingų atsitikimų nebus laikomos dvigubomis ir pagal jas visas bus mokamos išmokos už tą patį draudimo įvykį“, – aiškina T. Nenartavičius.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų eismo metu galios visą automobilio draudimo laikotarpį – jei automobilis draudžiamas metams, tokiam pat laikotarpiui galioja ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Apsauga nuo nelaimingų atsitikimų apims visą Lietuvos teritoriją.

Jau dabar nauja draudimo paslauga teikiama visose ERGO padaliniuose, bendrovės interneto tinklalapyje Ergo.lt bei partnerių paslaugų teikimo vietose.

Pernai metais „ERGO Insurance“ Lietuvoje pagal transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės sutartis iš visos fiksavo per 17 tūkst. draudžiamųjų įvykių. Jų metu vairuotojų patirtai žalai atlyginti iš viso išmokėta daugiau nei 14 mln. eurų išmokų.

 

ERGO informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka