Kaunas planuoja jungtis prie Maršrutų plėtros fondo

vasario 25 04:18 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Kauno miestas planuoja prisijungti prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės steigiamo Maršrutų plėtros fondo. Per artimiausią pusmetį bus parengtas fondo, skirto skatinti pradėti naujus ar finansiškai rizikingus skrydžių maršrutus, veiklos planas, patvirtinti veiklos ir krypčių prioritetai.

Anot Susisiekimo viceministro Arijando Šliupo, įvykdžius šiuos veiksmus tikimasi pritraukti partnerių, verslo asociacijų, savivaldos institucijų, turizmo pramonės atstovų ir kitų, suinteresuotų dalyvauti šio fondo veikloje ir nuo 2015 m. pasirengusių prisidėti finansiškai prie šio fondo plėtros.

Maršrutų plėtros fondas – tai speciali skrydžių skatinimo schema, kurios tikslas – skatinti pradėti naujus ar finansiškai rizikingus, tačiau Lietuvai svarbius maršrutus ir kuri suteikia paskatas aviakompanijoms pradėti naujus tiesioginius skrydžio maršrutus į arba iš Lietuvos oro uostų ir leidžia pasidalyti naujo maršruto rizika.

„Kaunas linkęs prisidėti prie maršrutų plėtros fondo. Tačiau būtina išspręsti turizmo infrastruktūros mokesčio klausimą, pačios šalies savivaldybių tarybos turėtų apsispręsti dėl vadinamo „pagalvės“ mokesčio, kuris plačiai taikomas Europoje. Šis mokestis skatintų turizmą, o gautos lėšos būtų naudojamos Kauno oro uosto plėtrai“, – pabrėžė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Pagrindinis steigiamo fondo tikslas – pritraukti ir išlaikyti skrydžius į tam tikrus oro uostus. Kuo daugiau skrydžių, tuo daugiau miestas laimi, klesti turizmas, vystosi miesto infrastruktūra. Iki vasaros pradžios planuojame išspręsti techninius klausimus bei turėti konkretų fondo modelį, kurį galėtumėme aptarti tiek su savivaldybėmis, tiek su privačiu sektoriumi. Tikimės, kad padedant šiam fondui iki 2020 metų bus atidaryta 30 naujų maršrutų, o maždaug 15-oje jau esamų maršrutų skrydžių intensyvumas ženkliai padidėtų“, – sakė A. Šliupas.

Skaičiuojama, kad vieša ir privačia partneryste finansuojamą fondą galėtų sudaryti 5-10 mln. Lt per metus. Šia suma planuojama padengti tam tikrą naujų svarbių maršrutų rinkodaros ir reklamos išlaidų dalį. Tikimasi, jog derybos su skrydžių bendrovėmis galėtų prasidėti jau kitų metų pradžioje.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.