Kaune – akcija pradinukams

rugsėjo 29 03:48 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

sol-kauna1Ar gali pradinių klasių mokiniai savarankiškai keliauti į mokyklą, grįžti namo, nuvažiuoti į šokių repeticiją ar sporto treniruotę? Ar mokės įlipti į autobusą, žinos, kur išlipti, sugebės sumokėti už važiavimą transporte? Ar pradinukas tikrai saugiai pereis gatvę, nenukentės stotelėje, laukdamas autobuso?

 

Spręsti šių uždavinių ėmėsi UAB „Kauno autobusai“ darbuotojai kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais ir UAB „ARV-Auto“, parengę edukacinę programą pradinių klasių mokiniams „Į mokyklą saugiai važiuoju pats!“.

„Jau senokai pastebėjome, kad jei šeimoje yra vienas ar keli jauniausiojo mokyklinio amžiaus vaikai, tėvai tampa i savotiškais įkaitais, nes savo darbotvarkę, netgi darbo pobūdį turi derinti pagal mokyklinukų užsiėmimų grafiką, – sako UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Todėl nusprendėme padėti tėveliams, suteikti jų vaikams pradinių žinių ir padėti parengti savarankiškai kelionei po miestą viešuoju transportu.“

Pamokėlių metu vaikai ne tik bus vežami miesto autobusu, bet išmoks naudotis komposteriu ir elektroninio bilieto kortele, sužinos, kaip išsikviesti pagalbą transporte ištikus bėdai, pro kurias duris įlipti ir išlipti, ką vadiname viešojo transporto „zuikiais“, kiek kainuoja bilietas ir pan.

Kauno apskrities policijos bendruomenės pareigūnai, padedami policijos bičiulio Amsio, mokys vaikus saugiai pereiti gatvę išlipus iš autobuso, eiti per perėją ir sankryžoje, saugiai elgtis viešojo transporto stotelėje.

Pamokėlės vyks specialiai paruoštoje UAB „ARV-Auto“ vairuotojų mokymo aikštelėje: čia įrengta viešojo transporto stotelė, nupieštos perėjos, pamokėlių metu vaikams bus sudarytos saugios, bet primenančios realią miesto gatvę, sąlygos. Vaikai turės pasisaugoti atvažiuojančio dviratininko, netgi automobilio.

Programoje dalyvaus miesto pradinių mokyklų pirmųjų ir antrųjų klasių mokiniai, pamokėlės vyks rudenį, kol leis oro sąlygos, bus tęsiamos pavasarį.

Ramunė Tarandė

UAB „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė