„Kauno autobusų” profesinės sąjungos ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje – apie svarbiausius klausimus

by Lina | 28 lapkričio, 2022 4:57 am

2022 m. lapkričio 25 d. įvyko „Kauno autobusų” darbuotojų profesinės sąjungos 33 ataskaitinė rinkiminė konferencija. Iš 30 rinktų delegatų dalyvavo 26 delegatai. Konferencijoje dalyvavo svečiai: Seimo narys Linas Kukuraitis, VDI Kauno sk. vadovas Aidas Baliukevičius, UAB ,,Vilniaus viešasis transportas“ Darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius, LPS ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, Keleivinio transporto skyriaus vadovas ir teisininkė Jovita Jančiauskienė.

Konferencijos delegatai išklausė pirmininko metinį pranešimą, revizinės komisijos pirmininkės ataskaitą, kuriems pritarė.

Pirmininkas pateikė komiteto ir Darbų saugos ir sveikatos komisijos sudėtį, kuriai delegatai pritarė.

Priimti konferencijos nutarimai dėl 2023 m. profsąjungos veiklos programos projekto, dėl sustojimų maršrutuose, kai nėra keleivių, ir dėl atlyginimų pakėlimo padidėjus minimaliam atlyginimui.

Seimo narys L. Kukuraitis pasveikino konferencijos delegatus ir padėkojo už aktyvią veiklą. Jis taip pat įteikė padėkos raštus profsąjungos pirmininko pavaduotojai Alenai Kasiulavichenei, komiteto nariui Artūrui Raulusevičiui, Darbų saugos ir komiteto nariui Gediminui Jasėnui, komunikacijos vadovui Sauliui Dulinskui. Seimo narys pasidalino dėl ruošiamų įstatymų pataisų priėmimu ir niekaip nesuprato, kodėl Kauno miesto savivaldybės transporto skyriaus vadovas Martynas Matusevičius negali atvykti į profsąjungos konferenciją, kur sprendžiamos vairuotojų darbo sąlygos.

A. Markevičius pasidalino patirtimi, kaip rengiamasi numatytam streikui Vilniaus viešajame transporte ir pasidžiaugė, kad bendrovėje randamas kompromisas sprendžiant darbuotojų problemas.

R. Ramanauskas pasidalino patirtimi apie Lietuvos trišalės tarybos darbą rengiantis svarstyti DK 248 str. ir Civilinės saugos įstatymą, kuriame yra numatyta, jog, esant ekstremaliai situacijai, darbuotojui gali tekti per savaitę dirbti 67 val.

A. Baliukevičius pasidžiaugė dėl bendradarbiavimo su darbuotojų profesine sąjunga, priminė konsultacijas su darbuotojais darbo teises klausimais.

Pasibaigus konferencijai, delegatai diskutavo su svečiais prie kavos puodelio.

Bronius Bučelis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/11/1-kauno-profs.jpg

Source URL: http://ebus.lt/kauno-autobusu-profesines-sajungos-ataskaitineje-rinkimineje-konferencijoje-apie-svarbiausius-klausimus/