„Kauno autobusų“ profesinių sąjungų išvyka į užsienį

by Lina | 6 birželio, 2018 5:02 am

Vadovaujantis darbuotojų profesinės sąjungos veiklos programos 9.4 punktu, bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga birželio 1-3 dienomis surengė kelionę Talinas-Stokholmas-Sigulda. Į trijų dienų kelionę vyko 43 bendrovės darbuotojai ir jų šeimos nariai.

 

Autobusas iš bendrovės išvyko 7.00 val. Iš pradžių kelionės maršrutas driekėsi per Latviją, Estiją. Iš Talino kauniečiai kruiziniu laivu išplaukė į Stokholmą.

Birželio 2 d.  keliautojai atplaukė  į Stokholmą. Ten vyko apžvalginė ekskursija po miestą, dar vadinamą „Šiaurės Venecija“: aplankyta rotušė, kurioje kasmet, po Nobelio premijų įteikimo, vyksta banketai, Stokholmo simbolis – Karalių rūmai, Didžioji katedra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamentas, Riterių bažnyčia. Visus sužavėjo ir  populiariausias Skandinavijoje karališko laivo „Vaza“ muziejus. Vakare bendrovės darbuotojai išplaukė į Taliną.

Birželio 3 d.  kauniečiai atvyko į Taliną, vėl keliavo per Estiją, Latviją, aplankė Gaujos nacionalinį parką. Ši vaizdinga Gaujos upės atkarpa pasižymi didele gamtos įvairove ir kultūros istorijos paminklais. Ekskursijos dalyviai aplankė Siguldos viduramžių ir naująją pilis, Gutmanio urvą, susiformavusį prieš dešimt tūkstančių metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Tai – senovės kulto vieta ir saugomas geologinis objektas, garsus savo sienose esančiais įrašais. Visi kartu aplankė nuostabią Turaidos pilį. Ši viduramžių tvirtovė mena ne tik karus, bet ir nepamirštamą legendą apie Turaidos Rožę.

Vėlai vakare kauniečiai išvyko į Lietuvą. Darbuotojai dalinosi kelionės įspūdžiais, padėkojo ekskursijos vadovei Rasai ir saugiai vežusiam autobuso vairuotojui Arnui.

Bronius Bučelis

Source URL: http://ebus.lt/kauno-autobusu-profesiniu-sajungu-isvyka-i-uzsieni/