Keičiasi Kauno viešojo transporto kainos: keleiviai raginami bilietu pasirūpinti iš anksto

vasario 24 05:03 2016 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

aut-kaunoKauno miesto savivaldybės taryba nusprendė pakeisti kai kuriuos viešojo transporto tarifus. Dešimčia centų brangs miesto autobusų ir troleibusų bilietai, perkami iš vairuotojo. Vienkartinio bilieto, parduodamo kitose platinimo vietose, kaina nesikeis ir išliks 0,58 euro. Taip pat nežymiai keičiamos ir kelių terminuotųjų bilietų kainos.

 

Toks sprendimas priimtas todėl, kad net 57 procentus visų vienkartinių autobusų ir troleibusų bilietų keleiviai perka iš vairuotojo. UAB „Kauno autobusai“ siekdami dar sklandesnio, kokybiškesnio ir spartesnio klientų pervežimo sutinka, jog tokios priemonės keleivius paragins bilietu pasirūpinti iš anksto. Perkamų iš vairuotojo bilietų kainos keisis nuo 0,7 iki 0,8 euro. Atitinkamai pasikeičia ir lengvatinių (su 50 ir 80 proc. nuolaida) bilietų, perkamų iš vairuotojo, kainos.

„Daugiau kaip pusė visų vienkartinių bilietų įsigyjami transporto priemonėse. Tai prailgina autobusų ir troleibusų stovėjimą stotelėse, gaišina kitų keleivių ir vairuotojų laiką. Toks uždelsimas ypač atsiliepia ilgiausiuose mūsų maršrutuose“, – teigia bendrovės rinkodaros direktorius Karolis Dekeris, kuris dar pastebi, jog dėl to, ypač piko metu, viešasis transportas ima smarkiai atsilikti nuo tvarkaraščio. Bendrovės atstovas taip pat paminėjo, kad sumažės ir nepatogių situacijų tarp keleivio ir vairuotojo dėl atsiskaitymo už bilietą ar grąžos.

„Bendrovė didesnio pelno dėl kainų keitimosi nesitiki, nes šiuo nutarimu keleivis nukreipiamas įsigyti būtent pigesnį bilietą (0,58 Eur) nei buvo įpratęs pirkti iš vairuotojo (0,70 Eur)“, – savo mintį papildė Karolis Dekeris.

Tiems, kurie viešuoju transportu važinėja retai, siūlome įsigyti elektroninio bilieto kortelę, kuri kainuoja 1,74 Eur ir galioja ilgą laiką. Norėdami papildyti kortelę pinigų suma, iš kurios mokėsite už vienkartinius elektroninius bilietus, paduokite kortelę pardavėjui, nurodykite savo taikomą nuolaidą viešojo transporto vienkartiniams bilietams (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida) ir pinigų sumą, kuria norite papildyti kortelę. Kortelę galite papildyti pinigų suma, kuri turi būti ne mažesnė nei vieno bilieto kaina ir ne didesnė nei 50 eurų.

 

Ramunė Tarandė

UAB „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė