Keleivines transporto priemones tikrins dar griežčiau

balandžio 10 03:34 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Siekdami didinti saugą keliuose Valstybinės kelių transporto inspekcijos pareigūnai jau trečius metus iš eilės keleivinių transporto priemonių techninės būklės kontrolei skiria didelį dėmesį.

Kaip rodo tikrinimo rezultatai, Inspekcijos pareigūnų pastangos duoda rezultatų, tik jie, deja, nedžiugina. Nustatoma, kad autobusai, vežantys keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais, yra techniškai netvarkingi. Kaip autobusų parkuose organizuojamas autobuso išleidimas į reisą, jeigu patikrinus autobusą, išlaipinusį keleivius, nustatomi 2 draudžiantys eksploatuoti ir 22 dideli techninės būklės trūkumai? Ir tai nėra vienkartiniai atvejai. Iš viso 2013 m. buvo patikrinti 632 autobusai, vežantys keleivius tarptautinio, tolimojo ir vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais. Šalies autobusų stotyse atlikus patikrinimus nustatyta, kad 24 autobusai, kuriais buvo vežami keleiviai, turėjo po vieną draudžiantį eksploatuoti techninės būklės trūkumą (5 autobusai) ir (ar) 5 didelius techninės būklės trūkumus. Šiuos autobusus buvo uždrausta toliau eksploatuoti, kol bus pašalinti techninės būklės trūkumai.

Inspekcija mano, kad Memorandumo dėl saugaus eismo gerinimo, eismo kultūros ugdymo ir avaringumo Lietuvos keliuose mažinimo, kurį, minint Saugaus eismo dieną, pasirašė 32 valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai, teiginys „Turime vienyti pastangas saugaus eismo gerinimo srityje, glaudžiau tarpusavyje bendradarbiauti, kad būtų išvengta keliuose beprasmiškų mirčių ir sužalojimų“ skatins Inspekcijos pareigūnus dar nuosekliau tikrinti keleivinių transporto priemonių techninę būklę, tam į pagalbą bus pasitelkiami techninės apžiūros įmonėse dirbantys kontrolieriai.

VKTI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.