Keleivininkai išsirinko prezidiumo narį asociacijoje „Linava”

vasario 24 06:12 2016 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

apie-rink4Vasario 23-iąją Kaune rinkosi Keleivinio transporto sekcijos nariai. Aptarti svarbiausi pastarojo meto klausimai, išrinktas prezidiumo narys, taip pat du nauji Keleivinio transporto tarybos nariai.

 

 

 

Nuveikti darbai

Asociacijoje „Linava“ šiuo metu yra trisdešimt trys keleivinio transporto įmonės, turinčios tikrojo nario statusą. Susirinkime dalyvavo 26-ių įmonių vadovai arba jų įgalioti atstovai.

Susirinkime taip pat dalyvavo asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, VKTI atstovas Jonas Gaubšas.

Pastarasis pristatė nuveiktus darbus, pasikeitusią nuvykimo į technines apžiūras tvarką, atnaujintą VKTi interneto svetainės duomenų bazę, galimybę užsisakyti tachografo kortelę internetu bei kitas naujoves.

J. Gaubšas kalbėjo ir apie nelegalių vežėjų veiklą, apie naujai atsiradusią verslo rūšį – keleivių pavėžėjimą lengvaisiais automobiliais. Jo teigimu, tokia veikla turėtų būti reglamentuota. „Prašau ir keleivių vežėjų pagalbos. Mums ne visada užtenka žmonių kovoti su neigiamais reiškiniais“, – kalbėjo J. Gaubšas.

Pasak E. Mikėno, „Linava“ pasirengusi prisidėti tiek skiriant žmones, tiek transportą ar kitą fizinę bei finansinę pagalbą. Apie nelegalų daromą žalą kalbėjo ir keleivių vežėjai.

Pastaruoju metu nuveiktus darbus pristatė asociacijos viceprezidentas Rimantas Martinavičius. „Asociacijai priklausantys keleivių vežėjai turi per du tūkstančius transporto priemonių, valdo 41 autobusų stotį, kasmet nuvažiuoja apie 160 mln. kilometrų. Įmonėse dirba per 7 tūkst. darbuotojų, kasmet vežama apie 360 milijonų keleivių“, – vardijo R. Martinavičius.

Jis papasakojo apie asociacijos „Linava“ veiklą, vežėjams teikiamą informaciją, teisės aktų pakeitimų projektus ir pan. Labai svarbi darbo dalis – ir renkama bei kaupiama statistika apie šalies keleivinio transporto įmonių veiklą.

R. Martinavičius kalbėjo apie įsisenėjusias problemas keleivinio transporto versle, apie savivaldybių atsiskaitymą su įmonėmis. Jis pasidžiaugė, kad pastaruoju metu kompensacijų bei dotacijų vežėjams sumokama daugiau, mažėja ir vežėjų įsiskolinimai.

„Tačiau vis atsiranda naujų problemų. Tokių, kaip į Lietuvos rinką ateinanti „Uber“, vis labiau populiarėjantis keleivių vežimas lengvaisiais automobiliais. Mūsų manymu, tokia veikla visai netinka Lietuvos rinkai. „Linavos“ pozicija šiuo klausimu vienareikšmė. Ji – neigiama“, – kalbėjo R. Martinavičius.

Jis taip pat kalbėjo apie būtinybę kompensacijų mokėjimo už lengvatinių keleivių vežimą funkciją grąžinti valstybei, arba bent jau proporcingai padalinti valstybei ir savivaldybėms.

R. Martinavičius pristatė keleivinio transporto tarybos veiklą, nuveiktus darbus, posėdžiuose svarstytas problemas, kalbėjo apie ES struktūrinių fondų investicijas, darnaus judumo planus, surengtas keliones bei išvykas.

Už aktyvią veiklą asociacijoje R. Martinavičius apdovanojo bendrovės „Svirka“ vadovą Vytautą Bulką bei Klaipėdos autobusų parko generalinę direktorę Jelizavetą Daugininkienę.

Asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas aptarė svarbiausias vežėjų problemas, kalbėjo apie asociacijos politiką, darbą IRU. Jis taip pat priminė, kokį svarbų indėlį į šalies biudžetą įneša transporto sektorius.

E. Mikėnas aptarė pastarojo meto pokyčius asociacijoje, kalbėjo apie būtinybę priimti į „Linavą“ daugiau narių. Prezidentas pasidžiaugė keleivininkų aktyviu dalyvavimu asociacijos veikloje.

Apie nuveiktus darbus kalbėjo ir asociacijos generalinis sekretorius Vytautas Milėnas. „Norime padaryti kuo daugiau gerų darbų, kad visi pajustų – asociacija tapo kitokia. „Linava“ – tai mes visi. Mūsų siekis – tarnauti vežėjams“, – kalbėjo V. Milėnas. Jis papasakojo apie pastarojo meto pokyčius „Linavoje“, sumažintas išlaidas, sudarytas naujas sutartis ir pan.

Jis taip pat kalbėjo apie apsilankymą Susisiekimo ministerijoje, kur buvo kalbėta apie „Uber“. Pasak jo, ir ministerijos vadovai supranta, kad nauja veikla nėra tinkama Lietuvai.

„Ministerijos vadovai susirūpinę, kad tokia veikla gali būti pavojinga žmonių gyvybei. Tai įrodė ir pastaruoju metu JAV nutikęs žiaurus įvykis, kur „Uber“ vairuotojas nužudė žmones. Tikimės, kad šis klausimas ministerijoje bus sprendžiamas“, – kalbėjo V. Milėnas.

Rinkimai

Po pasisakymų pereita prie balsavimo. Išrinkta mandatų komisija, taip pat – balsų skaičiavimo komisija. Jos pirmininke vieningai išrinkta Marijampolės autobusų parko direktorė Dalytė Venčkauskienė. Vežėjams išdalinti biuleteniai.

Susirinkimo dalyviai iškėlė tik vieną kandidatą – jau dvejus metus pareigas ėjusį Tauragės autobusų parko direktorių Rimantą Martinavičių. Po slapto balsavimo paaiškėjo – kandidatu į prezidiumo narius jis išrinktas daugumos narių balsais: 24 iš 25-ių.

„Dėkoju kolegoms už pareikštą pasitikėjimą ir įvertinimą. Džiaugiuosi, kad keleivininkai iki šiol palaikė mano pateiktas idėjas. Tai verčia dar labiau pasitempti ir gilintis į svarbiausias problemas. Turiu pakankamai energijos, supratimo ir nori realizuoti save. Pažadu, kad ir toliau darbuosiuosi visų labui“, – sakė R. Martinavičius.

Į revizijos komisijos narius keleivininkai pasiūlė Klaipėdos autobusų parko generalinę direktorę Jelizavetą Daugininkienę.

Išrinkti ir du nauji Keleivinio transporto tarybos nariai. Vežėjai vienbalsiai išrinko abu pasiūlytus kandidatus – bendrovės „Kauno autobusai“ generalinį direktorių Mindaugą Grigelį bei Rokiškio autobusų parko vadovą Valentiną Repčį.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

  • apie-rink2
  • apie-rink1
  • apie-rink3
  • apie-rink5
  • apie-rink6
  • apie-rink4
  • apie-rink7
  • apie-rink