Keleivinis kelių transportas – reikalingas bei efektyvus

birželio 10 04:19 2010 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Keleiviniam kelių transportui tenka itin svarbus vaidmuo tarp visų transporto rūšių. Be kitų, viešasis transportas atlieka ir socialinę funkciją: užtikrinti visiems, taip pat ir žmonėms su negale bei gaunantiems mažesnes pajamas, saugias, patogias ir efektyvias transporto paslaugas važiuojant vietiniais, regionų, tarpmiesčio bei tarptautiniais maršrutais.

Visuomeninis transportas būtinas tam, kad kiekvienas žmogus, nemokantis ar negalintis vairuoti, galėtų nusigauti į darbą, pasiekti mokymosi vietą, praleisti laisvalaikį, nuvykti į turistinę kelionę. Kaip socialinė paslauga, šis transportas yra dotuojamas visose civilizuotose pasaulio šalyse.

Faktai ir skaičiai:

Keleivinis kelių transportas itin efektyvus: autobusais vežama apie 55 proc. keleivių Europoje bei 45 proc. Turkijoje; JAV šis transportas kasdien veža 751 mln. keleivių. Miesto bei tarpmiestiniai autobusai užima antrąją vietą pagal vežamų žmonių skaičių po lengvųjų automobilių.

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkų teigimu, miesto bei tarpmiesčio autobusai mažiausiai teršia aplinką: jie išmeta į atmosferą mažiausią kiekį kenksmingų medžiagų, veždami didžiausią keleivių kiekį. Be to, autobusai yra ir pats saugiausias antžeminis transportas: Europos Sąjungoje kasmet per autobusų avarijas žūva vos 0,57 proc. visų žuvusiųjų keliuose. Lengvųjų automobilių avarijose žūva apie 49 proc., dviračių transporto priemonių vairuotojų – apie 23 proc., pėsčiųjų – per 17 proc. Netgi žemės ūkio technikos vairuotojai eismo įvykiuose žūsta dažniau nei autobusų keleiviai bei vairuotojai – šis skaičius siekia 0,79 proc.

Autobusų transportas naudingas ir turizmo industrijai: nustatyta, kad turistai, atvykstantys į šalį autobusais, miestuose išleidžia apie 40 proc. daugiau, negu atvažiuojantys kitu transportu.

Šiuo metu Europoje yra maždaug 7,5 mln. darbo vietų, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su autobusų transportu. JAV tarptautinių autobusų ir turizmo sektoriuje dirba daugiau kaip 792 tūkst. žmonių. Vidutiniškai viena JAV tarpmiestinių autobusų kompanija suteikia 3,5 darbo vietos vienam įsigytam autobusui, o viena sukurta darbo vieta šioje srityje užtikrina 3-3,5 papildomas darbo vietas giminingose verslo srityse, tokiose kaip turizmas bei kelionių organizavimas.

IRU informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.