Keleivių patogumui Vilniuje – dar daugiau švieslenčių viešojo transporto stebėjimui realiu laiku

28 balandžio 04:20 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Sostinės viešojo transporto keleiviai stotelėse pastebės vis daugiau švieslenčių, kurios realiu laiku rodo autobusų ir troleibusų maršrutų judėjimo laikus. Naujausios įrengtos Pramogų arenos stotelėje Kalvarijų gatvėje (Santariškių kryptimi), Šv. Petro ir Povilo bažnyčios stotelėje Kosciuškos  g. (centro kryptimi), Centro poliklinikos stotelėje Pylimo g. (stoties kryptimi) ir J. Tumo-Vaižganto stotelėje V. Kudirkos g. (oro uosto kryptimi). Šiuo metu Vilniuje keleivius informuojančios švieslentės veikia 61 stotelėje. Planuojama, kad per 2021-2022 m. jų mieste jau bus virš 100, o iki 2030 m. skaičius pasieks 170.

 

 

 

„Patogūs ir aiškūs kelionės viešuoju transportu planavimo įrankiai, laukimo sąlygos, informacija apie autobusų ir troleibusų judėjimą čia ir dabar – tai svarbi visos keleivio patirties dalis, todėl jai skiriame daug dėmesio. Iš vykdomų apklausų matome, kad švieslentes stotelėse vilniečiai įvardija kaip vieną patogiausių būdų planuotis savo laiką, pasirinkti greičiausią kelionę viešuoju transportu. Vien per ne pilnus metus visame mieste įrengėme 20 modernių švieslenčių, o ir toliau vis daugiau jų pasitiks stotelėse.

Švieslentės ne tik pateikia duomenis, kokio maršruto ir kada į stotelę atvyks autobusas ar troleibusas. Taip pat keleiviai jose mato ir kitą aktualią informaciją – kuri viešojo transporto priemonė turi kondicionavimo sistemą, Wi-Fi ryšį, USB jungtį, ar autobusas bei troleibusas pritaikytas negalią turintiems keleiviams, ar galima vežti dviratį. Greitu metu pristatysime ir viešojo transporto užpildymo funkcionalumą, kuris bus atvaizduojamas švieslentėse ir leis dar lanksčiau planuoti savo kelionę“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Naujausios švieslentės Vilniuje 2020 – 2021 m. jau įrengtos šiose stotelėse:

Jeruzalės (centro kryptimi)

Tremtinių (centro kryptimi)

Sietyno (Lazdynų kryptimi)

Šiaurės miestelio (centro kryptimi)

Žalgirio (centro kryptimi)

„Spartos“ (iš stoties)

Pramogų arenos (Žirmūnų kryptimi)

Šilo tilto (Žirmūnų kryptimi)

Tuskulėnų rimties parko (Šiaurės miestelio kryptimi)

Lietuvos sąjūdžio kelio (Pilaitės kryptim)

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (centro kryptimi)

Igno Šeiniaus (centro kryptimi)

Lvovo (Žirmūnų kryptimi)

Rygos (Lazdynų kryptimi)

Centro poliklinikos (stoties kryptimi)

Juozo Tumo-Vaižganto (Žaliojo tilto kryptimi)

Pramogų arenos (Santariškių kryptimi)

Rygos (Šeškinės kryptimi)

Šv. Petro ir Povilo bažnyčios (centro kryptimi)

Juozo Tumo-Vaižganto (Žaliojo tilto kryptimi)

Konkrečios švieslenčių įrengimo vietos planuojamos įvertinus įvairius kriterijus – keleivių srautus viešojo transporto stotelėse, maršrutų skaičių, persėdimo taškus, stotelės prieigose esančius traukos objektus, gyventojų prašymus ir kitus.

Vilniustransport.lt

Sauliaus Žiūros nuotrauka