Keleivių vežėjai: nauji koronaviruso atvejai viešojo transporto įmonėse kelia nerimą

rugpjūčio 03 05:24 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Bendrovėje „Kauno autobusai“ nustatyti COVID-19 atvejai sukėlė nerimo ne tik bendrovės, bet ir kitų keleivinio transporto įmonių darbuotojams. Tiek keleivių, tiek vairuotojų, tiek kitų įmonių darbuotojų saugumui skiriama vis daugiau dėmesio. Nuo rugpjūčio 1-osios kaukės tapo privalomos visiems viešojo transporto keleiviams, įmonėse taikomos maksimalios vairuotojų bei keleivių apsaugojimo priemonės.

 

 

 

Bendrovėje „Kauno autobusai“ situacija suvaldyta

Pasak bendrovės „Kauno autobusai“ generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, šiuo metu bendrovėje „Kauno autobusai“ nustatyti šeši užsikrėtimo atvejai. „Kol kas nėra užsikrėtusiųjų tarp tų, kurie bendravo su užsikrėtusiais koronavirusu. COVID-19 testai buvo atlikti visiems bendrovės darbuotojams, išskyrus atostogaujančius ar turinčius nedarbingumo lapelius. Su užsikrėtusiais darbuotojais kontaktą turėję žmonės karantinuoti. Dabar visi bendrovės darbuotojai laukia antrojo, pakartotinio, testavimo“, – sako bendrovės vadovas.

„Kauno autobusų“ darbuotojai saugumo priemonių ėmėsi vos sužinoję apie pirmąjį užsikrėtimo atvejį.  „Išsyk pasitarėme su savivaldybe ir nustojome prekiauti bilietais transporto priemonėse. Įlipti į autobusus bei troleibusus laikinai negalima pro priekines duris. Šios priemonės skirtos keleiviams apsaugoti“, – dėsto M. Grigelis.

Visi bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojai patalpose vaikšto su kaukėmis, kiekvienam į darbą atėjusiam vairuotojui pamatuojama temperatūra. Dalis darbuotojų dirba iš namų – taip stengiamasi, kad tarpusavyje būtų bendraujama kuo mažiau, pamainą baigę vairuotojai raginami nesibūriuoti. Dezinfekuojamos ne tik transporto priemonės, bet ir bendrovės patalpos, tai daroma ir iš ryto, ir vakare.

Pasak M. Grigelio, iš pradžių tarp darbuotojų būta nerimo, vis dėlto skubiai atlikti tyrimai ir gauti rezultatai žmones apramino. Šiuo metu situacija suvaldyta, nors, pasak įmonės vadovo, kalbėti apie visišką viruso plitimo sustabdymą dar pernelyg anksti.

Vis dėlto bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius pabrėžia, jog iki šiol Lietuvoje nebūta nė vieno atvejo, kad būtų užsikrėtę viešojo transporto keleiviai. Tai – nuoseklaus vežėjų darbo siekiant apsaugoti tiek vairuotojus, tiek keleivius, rezultatas.

Dėmesys saugumui – ir tolimojo susisiekimo maršrutais vežančiose įmonėse

Keleivių bei vairuotojų saugumu rūpinasi ir tolimojo susisiekimo maršrutais vežančių įmonių vadovai. Kauno bendrovės „Kautra“ marketingo direktorius Gintautas Pakusas sako, jog dėmesys keleivių ir vairuotojų apsaugai skiriamas nuo pat koronaviruso pandemijos pradžios, jis niekada nebuvo sumažėjęs. Išgirdę apie užsikrėtimo atvejus įmonėje „Kauno autobusai“, bendrovės „Kautra“ vadovai dar kartą peržiūrėjo ir atnaujino planus, kaip padidinti saugumą autobusuose.

„Vairuotojams išdalinome antveidžius, kad jie būtų geriau apsaugoti. Iš pradžių autobusuose įrengdavome atitvarus nuo keleivių, vis dėlto jie nelabai pasiteisino. Miesto autobusuose bepigu atitverti vairuotojo vietą – užtvėrei apsaugine juosta keletą priekinių sėdynių, ir problema išspręsta. Tarpmiesčio maršrutais važiuojančių autobusų vairuotojai privalo bendrauti su keleiviais, parduoti jiems bilietus. Plastikiniai atitvarai autobusuose nepasiteisino – jie nebuvo stabilūs, tai – ne gamyklinis sprendimas, todėl pasirinkom skydelius vairuotojams, kad nuo viruso patekimo būtų apsaugoti jų kvėpavimo takai“, – dėsto G. Pakusas.

Po kiekvieno maršruto autobusai dezinfekuojami. Įmonėje nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro darbuojasi dezinfekavimo komanda. Kiekvienam autobuse yra dezinfekcinio skysčio, pastaruoju metu bendrovė „Kautra“ rengiasi įsigyti elektrinių dozatorių, be mygtukų, kurie pakišus rankas suveiktų automatiškai. „Be abejo, visos šios priemonės kainuoja. Nors į tarpmiesčio autobusus grįžo vos 60-70 proc. anksčiau buvusių keleivių, nežadame skirti mažiau dėmesio jų saugumui. Nuolat imamės papildomų priemonių, tai darysime toliau“, – kalba „Kautros“ atstovas.

G. Pakusas pasidžiaugia, jog žmonės tampa sąmoningesni, mažėja skeptikų, kurie nesaugo nuo koronaviruso plitimo nei savęs, nei kitų. Tai labai svarbu, kad COVID-19 pandemija būtų suvaldyta.

Lina Jakubauskienė

Bendrovės „Kautra“ nuotrauka