Keleivius į autobusus vilioja kava ir saldumynais

balandžio 20 16:05 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Bendrovė „Busturas“ sudarė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių profesinio rengimo centru. Kartu su šios mokymo įstaigos Prekybos ir verslo skyriaus mokiniais nuo balandžio 15-osios pradėta bendra akcija, pavadinta „Keliauk su „Busturu“ maloniai“.

Iš Šiaulių į Vilnių ir iš Vilniaus į Šiaulius „Busturo“ autobusais važiuojančius keleivius du palydovai vaišina Prekybos ir verslo skyriaus mokinių keptais keksiukais, kava bei arbata. Be to, kelionėje pasakojama apie įdomesnes vietas, pro kurias važiuojama, keleiviams rodomi archyviniai dokumentiniai filmai apie Šiaulius.

„Projektas trunka dar tik savaitę, tačiau jau sulaukėme daugybės sužavėtų keleivių atsiliepimų. Žmonės dėkoja už siurprizą, už suteiktus malonius potyrius, gražų bendravimą. Pagrindinis mūsų tikslas – suteikti papildomą pridėtinę vertę bilietą įsigijusiems savo keleiviams, padaryti kelionę patrauklesnę“, – sako bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Jo teigimu, vykdomu eksperimentu patenkinti visi. „Pedagogai patenkinti, nes jų moksleiviai turi kur atlikti praktiką. Moksleiviams tai – puiki galimybė praktiškai pritaikyti mokantis įgytas profesines žinias bei įgūdžius, pabendrauti su keleiviais“, – aiškina T. Bielinskas.

Akcijoje savanoriškai dalyvauti panoro konditerio, padavėjo barmeno, kelionių agento, apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės mokiniai. „Praktiką „Busture“ atliekantys moksleiviai patenkinti dar ir dėl to, kad gali nemokamai nuvykti į Vilnių, apžiūrėti sostinę, kol autobusas stovi stotyje. Kiek teko girdėti, jie jau spėjo pabuvoti ant Gedimino kalno, aplankė muziejus“, – pasakoja T. Bielinskas.

Praktiką atliekantys moksleiviai lydi keleivius, išvažiuojančius į Vilnių iš Šiaulių autobusų stoties 6.30 iki 8.35 valandą. Ekspreso maršrutais važiuojančių keleivių laukia šviežiai iškepti keksiukai. „Galiu patikinti: kepiniai, iškepti Šiaulių profesinio rengimo centro kepykloje, nepaprastai skanūs ir kokybiški, jie atitinka visus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos keliamus reikalavimus“, – kalba T. Bielinskas.

Be saldumynų, keleiviams parengta edukacinė programa, jiems pasakojama apie įdomesnes vietoves, pro kurias važiuoja autobusas.

„Ši programa keleiviams taip pat labai patinka. Štai sulaukėme atsiliepimo iš mokytojos, 20 metų dirbančios Radviliškyje. Ji pasakojo, jog nustebo sužinojusi, kad Radviliškyje yra mašinų gamykla, kiti jai iki tol negirdėti objektai. Be to, keliaujant iš Šiaulių į sostinę ar atgal, vaizdo ekranuose galima pasižiūrėti archyvinius dokumentinius filmus apie Šiaulius, šiauliečius. Žmonės nudžiunga juose atpažinę save, savo draugus, pažįstamus, artimuosius“, – kalba T. Bielinskas.

Bendra moksleivių ir vežėjų akcija truks tris mėnesius.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.