Kijevo autobusuose bus sumontuoti turniketai

birželio 26 03:29 2010 Spausdinti straipsnį Lietuvoje ir pasaulyje

Ukrainos sostinės valdžia užsimojo dar griežčiau kovoti su „zuikiais“ – netrukus visuose Kijeve važinėjančiuose autobusuose bus sumontuoti specialūs suktukai – turniketai. Jie pasisuks tik tuomet, kai keleivis pridės prie šalia įtaisyto aparato bekontaktę elektroninio bilieto kortelę.

Turniketai bus sumontuoti ties priekinėmis ir galinėmis autobuso durimis. Galinis turniketas pasisuks tik tuomet, kai keleivis naudosis elektroniniu bilietu. Įlipant pro priekines duris, bilietą bus galima įsigyti ir iš vairuotojo. Vidurinės autobuso durys bus skirtos tik keleiviams išlipti.

Kaip praneša miesto valdžia, kontroliuojančių institucijų kol kas neketinama atsisakyti. Kontrolieriai tikrins, ar visų keleivių elektroninio bilieto kortelės yra galiojančios. Tomis pačiomis bekontaktėmis kortelės bus galima važiuoti bet kurios rūšies Kijevo miesto transportu.

Tokių griežtų priemonių imtasi ne veltui – atliktų tyrimų duomenimis, šiuo metu didžioji keleivių dalis važinėja be bilieto arba keletą kartų žymi tą patį talonėlį. Naujoji sistema taip pat padės apskaičiuoti, kiek miesto transportu vežama įvairiomis lengvatomis besinaudojančių keleivių.

Miesto valdžia tikisi, kad naujoji sistema padės vežėjams sutaupyti maždaug 150 mln. hrivnų per metus.

Jau artimiausiu metu turniketai bus įrengti 20-tyje autobusų, kol kas šios transporto priemonės važinės kaip eksperimentinės vadinamuosiuose „miegamuosiuose“ rajonuose. Iki metų pabaigos naujoji sistema turėtų pradėti veikti visose miesto viešojo transporto priemonėse.

eBus.lt informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.