Klaipėdoje gerinama transporto infrastruktūra

gruodžio 04 05:12 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Rinkliavos už automobilių statymą mieste pinigai grįžta investicijomis į Klaipėdos viešojo transporto infrastruktūros, kuria naudojasi automobilininkai, būklės gerinimą. Didžiausios investicijos skiriamos miesto centre įrengiamoms automobilių statymo aikštelėms.

Aikštelės įrengtos prie socialinių traukos objektų – prie Klaipėdos miesto stomatologijos poliklinikos Pietų take, vietoje nugriautų sandėliukų, taip pat – prie Klaipėdos koncertų salės Šaulių g. Tai yra vietos, iš kurių pėsčiomis per kelias minutes galima pasiekti ir kitas miesto centre esančias įstaigas.

Aikštelės išasfaltuotos, paženklintos statymo vietos, įrengti kelio bortai.

Šiais metais pasirūpinta ir automobilininkais, statančiais transporto priemones Marijos Taikos Karalienės bažnyčios kaimynystėje. Šalia Tilžės g. 3 – Rumpiškės g. 18 namų įrengta pirmoji šiame kvartale rinkliavos tikslinėmis lėšomis finansuota aikštelė.

Tačiau dar ne visi automobilių vairuotojai jau atrado šias patogias aikšteles ir senu įpročiu automobilius stato kelkraščiuose, susiaurindami važiuojamąją dalį ir rizikuodami, kad pravažiuojantieji apgadins jų transporto priemonę.

Nors didžioji investicijų dalis buvo skirta automobilininkams, rinkliavos lėšomis padidintas ir viešojo transporto keleivių komfortas. Šiemet buvo įrengti 5 nauji autobusų laukimo paviljonai Kapų, M. Kaimelio, Bijūnų, Menų Universiteto ir Jaunystės stotelėse.

Autobusų laukimo paviljonų, kelio ženklų bei automobilių aikštelių, esančių rinkliavos zonose įrengimui 2014 metais skirta 800 300 Lt.

Vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą per 2014 m. (iki šios dienos) buvo surinkta apie 3,9 mln. Lt. Šios lėšos buvo panaudotos:

1. Automobilių stovėjimo aikštelių įrengimui ir sutvarkymui, autobusų laukimo paviljonų ir kelio ženklų įrengimui/ pakeitimui – 754,8 tūkst. Lt;

2. Rinkliavai administruoti – 996,20 tūkst. Lt;

3. Lizingui už mokėjimo automatus apmokėti – 254,60 tūkst. Lt;

4. Viešojo transporto nuostoliams dengti ir ekologiškų autobusų įsigijimui finansuoti – 1230,10 tūkst. Lt;

5. Kombinuotų kelionių jungčių įrengimui (Park&Ride) – 446,50 tūkst. Lt;

6. Eismo reguliavimo priemonių įrengimui, remontui – 136,30 tūkst. Lt.

Viso: 3,8 mln. Lt

2014 m. susidaręs likutis planuojamas panaudoti pagal vietinės rinkliavos už automobilių statymą nuostatuose numatytas priemones, t.y. surinktos lėšos ir toliau bus naudojamos mokamoms vietoms automobiliams statyti Klaipėdos mieste įrengti ir eksploatuoti, rinkliavai administruoti, viešojo transporto nuostoliams dengti ir viešajai transporto infrastruktūrai vystyti bei prižiūrėti.

Pažymėtina, kad 2013 m. buvo surinkta vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apie 3,7 mln. Lt.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.