Klaipėdiškiai planuoja įsigyti 17 dujinių autobusų

by Lina | 14 rugpjūčio, 2017 4:44 am

Klaipėdos autobusų parkas buvo pirmasis Lietuvoje, pradėjęs naudoti suspaustas gamtines dujas naudojančius autobusus. Dar 2007-aisiais čia pastatyta nedidelė SGD degalinė. 2013-aisiais miesto vežėjai įsigijo dujinių „Irisbus Citelis CNG“ autobusų už ES lėšas, šiek tiek vėliau, pagal Klimato kaitos programą – dvylika naujų „Castrosua Tempus CNG“.

 

Netrukus Klaipėdoje dujinių autobusų turėtų padaugėti. Už Europos Sąjungos fondų lėšas planuojama nupirkti dar 17 naujų SGD autobusų.

Tikimasi nupirkti dešimt sudvejintų 18 m ir 10 standartinio 12 m ilgio autobusų. Savivaldybė autobusams įsigyti turėtų skirti apie 0,75 mln. eurų, o 5 milijonai bus gauti iš ES lėšų. Prieš tai Klaipėdos miesto savivaldybė žada pasirašyti sutartį su Klaipėdos autobusų parku.

Programoje įsigyti naujų transporto priemonių už ES lėšas dalyvauja ir daugiau Lietuvos savivaldybių. Kauno ir Vilniaus vežėjai šįkart žada įsigyti naujų troleibusų. Visi vežėjai, norintys įsigyti naujų transporto priemonių, privalės dalyvauti tarptautiniuose konkursuose vežti keleivius vietinio susisiekimo maršrutais.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/klaipediskiai-planuoja-isigyti-17-dujiniu-autobusu/