Klaipėdoje automobilių statymas tampa išmanus

sausio 30 04:56 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (toliau – KKT) dalyvauja Europos sąjungos projekte „Automobilių statymas tampa išmanus“  (angl. Parking gets smart), kuriuo  siekiama optimizuoti automobilių statymą ir paskatinti piliečius naudoti viešuoju transportu. Ši problema Neringoje, Smiltynėje ir žemyninėje Klaipėdos dalyje, prie keltų, ypač aktuali vasaros sezono metu. Projekto tikslų siekiama naudojant pažangius IT sprendimus.

 

Šiuo metu automobilių vairuotojai, keliaujantys į Smiltynę ar Neringą, apie stovėjimo aikštelių užimtumą Senosios perkėlos prieigose, Smiltynėje ir Nidoje gali spręsti tik atvažiavę į jas. Neradę laisvos vietos, turi sukti ratus ieškodami vietos kur pasistatyti automobilį. Projekto realizacija leis vairuotojams dar kelyje priimti racionaliausią parkavimo sprendimą, taip pat padės apsispręsti dėl naudojimosi viešuoju transportu.

Šiaurės rage, Piliavietės automobilių statymo aikštelėje, Smiltynėje ir Nidoje planuojama įrengti transporto priemonių skaičiavimo sistemas, kurios realiu laiku rodys užimtumą šiose vietose. Mobiliosios aplikacijos, e.puslapio ar švieslentės pagalba vairuotojas iš anksto galės įvertinti padėtį ir pasirinkti, kur atvažiavus statyti automobilį ir kokį alternatyvų transportą naudoti.

Kartu su KKT projekte taip pat dalyvauja ir Neringos miesto savivaldybė. Ten sezono metu automobilių statymo problema irgi aktuali. Taigi automobilio vairuotojas dar magistralėje galės matyti bendrą parkavimo padėties vaizdą ir Klaipėdoje, ir Neringoje. Tai sumažins perteklinę ridą ieškant laisvos vietos, ir, tikimės, paskatins dalį poilsiautojų statyti automobilį Klaipėdoje ir kelionei į Neringą rinktis viešąjį transportą. O jeigu vis dėlto poilsiautojai nuspręs į Nidą važiuoti automobilių, tuomet – jeigu norės dar ir aplankyti Jūrų muziejų ar delfinariumą, galės apsispręsti dėl alternatyvaus transporto pasirinkimo, matydami užimtų vietų skaičių Smiltynėje.

Projekte dalyvauja partneriai iš Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, jų patirtimi remiamės ieškodami optimaliausių sprendimų.

Šią vasarą planuojame pradėti realizuoti išmanaus parkavimo projektą, tačiau visiškai įgyvendinti jo dar nespėsime. Darbus planuojame baigti iki 2021 metų pabaigos.

Šį projektą vertiname ir kaip pilotinį projektą: rasti sprendiniai galės būti multiplikuojami mieste visur, kur parkavimo vietų užimtumas yra ypač aktualus ir probleminis. Dauomenys bus atviri, taigi atsiras prielaidos ir kitų verslų pridėtinės vertės kūrimui.

Klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka