Klaipėdoje parengtas darnaus judumo planas

sausio 21 04:56 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-klaipedKlaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė darnaus judumo metų paminėjimo 2016 metais priemonių planą.

 

 

 

Darnaus judumo metų tikslas – kviesti diskusijai gyventojus, kokie projektai turi būti vystomi, siekiant efektyviai panaudoti išteklius užtikrinant gyventojų judėjimo tvarką mieste. Anot administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, diskutuoti ir priimti sprendimus svarbu, nes jau dabar reikėtų apsispręsti, į kokį viešąjį transportą investuoti, nes 2020 m. yra numatyta 50% sumažinti transporto taršą miestuose, o 2030 m. miestų centruose – net iki 0%.

2016 m. Darnaus judumo priemonių plane numatyta pagerinti sąlygas specialius poreikius turintiems asmenims. Bus atliktas laiptų žymėjimas specialiomis juostelėmis, nuovažų įrengimas, keltuvas Maksimo Gorkio pagrindinėje mokykloje.

Svarbus šių metų tikslas – skatinti visuomenę naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis, todėl mieste bus įrengti net 5 elektromobilių įkrovos punktai, o savivaldybės administracija kviesdama visus pereiti prie ekologiško transporto, savo poreikiams įsigis 2 elektromobilius.

Mieste bus įdiegtos dvi dviračių mainų sistemos bei originalūs dviračių stovai, kurie turėtų ne tik atlikti savo tiesioginę funkciją, bet ir papuošti miestą.

Ties būsima Bastionų gatve per Danės upę atsiras laikinas tiltas pėstiesiems ir dviratininkams.

Bus atlikta galimybių studija dėl eismo centre bei galimybės Tiltų ir Manto gatvėje pagerinti sąlygas dviratininkams.

Priemiestiniams ir tarpmiestiniams autobusams bus nustatyta ekologinė klasė, kuri ribos tam tikros klasės neturinčio transporto patekimą į miestą. Taip pat bus reglamentuota ir stambių gabaritų transporto priemonių privažiavimo prie prekybos centrų tvarka.

Klaipėdoje yra rengiamas strateginis darnaus judumo planas, kuriame atsispindės ilgalaikiai savivaldybės tikslai siekiant kokybiškai pagerinti judėjimo galimybes uostamiestyje.

 

Su visu Darnaus judumo metų priemonių planu galite susipažinti čia:

http://www.klaipeda.lt/lit/img/277286

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka