Klaipėdoje priemiestyje – didesnės bilietų kainos, perkant iš vairuotojo

by Lina | 16 sausio, 2023 5:07 am

Nuo pirmadienio, sausio 16 dienos, įsigalioja Klaipėdos miesto tarybos sprendimas dėl bilietų kainų vieningoje regioninėje viešojo transporto sistemoje esančiuose maršrutuose.

Sprendimu didinamos kainų žirklės tarp elektroninio bilieto ir bilieto, perkamo iš vairuotojo. Pagrindinėse kryptyse – 30 ct, o kai kur ir dar daugiau.

Elektroninio bilieto kaina priemiestyje nesikeičia.

To sprendimo tikslas – greta akivaizdaus ekonominio – yra paspartinti keleivių perėjimą prie pažangesnės atsiskaitymo formos. Šiuo metu iš vairuotojo bilietą dar perka 1/3 keleivių. Tai gaišina vairuotoją, gali pailginti kelionės trukmę. O vykdant maršrutų apkrovos stebėseną, tikro laiko režimu negauname kasos duomenų, todėl atsiranda paklaidos. Tai apsunkina racionaliausių grafikų ir talpų planavimą.

Keleiviai, kurie pakeis įprotį bilietą pirkti iš vairuotojo, finansiškai net laimės lyginant su pernykščiais metais – kainų žirklės tarp elektroninio ir kasos bilieto buvo visą laiką, nors ir ne tokios plačios. O atkaklieji už įprastą pasirinkimą mokės daugiau.

Primename, jog atsiskaitant už kelionę priemiesčio maršrutuose, elektroninio bilieto kortelę prie komposterio reikia glausti du kartus: įlipus ir išlipant. Taip nuo kortelės sąskaitos bus nuskaičiuota tiksli tarifinė suma už pravažiuotą atkarpą. Nepažymėjus kortelės išlipant, bus nuskaičiuota tarifinė kaina iki paskutinės maršruto stotelės. https://www.youtube.com/watch?v=DjCdoz0BMr0[1]

Kasdien važinėjantys priemiestyje turi galimybę įsigyti 30 dienų terminuotąjį bilietą, jo kaina nesikeičia.

CiCo vs kasa 2023

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

 

Endnotes:
  1. https://www.youtube.com/watch?v=DjCdoz0BMr0: https://www.youtube.com/watch?v=DjCdoz0BMr0

Source URL: http://ebus.lt/klaipedoje-priemiestyje-didesnes-bilietu-kainos-perkant-is-vairuotojo/