Klaipėdoje – trumpesnė 14-ojo maršruto autobusų trasa

balandžio 23 04:19 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo gegužės ketvirtos dienos trumpiname 14-ojo maršruto trasą iki Arenos stotelės.

 

 

 

 

Per paskutinius 4 metus kelionių skaičius šiame maršrute augo sparčiausiai. Spėriai besivystanti miesto dalis reikalavo pokyčių, į kuriuos reagavome operatyviai – koregavome ir dažninome tvarkaraščius, nepaisant infrastruktūros skurdumo.

Belaukiant infrastruktūrinių pokyčių (Pamario g. rekonstrukcija, saugios stotelės keleiviams, vieta autobusų pertraukoms), planavome ir kitus pakeitimus, kurių įgyvendinimą tik pagreitino lapkričio mėn. trasos pratęsimas iki Klipščių ir metų pradžioje eismo chaosą sukėlusi #žaliųjų rodyklių istorija.

Pratęsimas iki Klipščių išsprendė chaotiško “kiss and ride“ problemą ties Debesų stotele, tėveliams nebereikia ten vežti vaikų iš rajono pusės, nebeliko rytinio kelkraščių okupavimo ir vaikų kraustymo iš automobilių į autobusą. Dabar tai atliekama gerokai saugiau PC “Rimi“ aikštelėje. Kitas pasikeitimas, tiksliau teigiamas rūpestis, – pasididėjęs maršruto populiarumas ir piko metu perpildyti autobusai. Į šią problemą buvo sureaguota – perdarytas tvarkaraštis ir padažninti reisai piko metu.

Žaliųjų rodyklių išnykimas pastebimai sulėtino šio labai ilgą trasą turinčio,. maršruto autobusus. Taškas, iki kurio dabar trumpiname maršrutą,  buvo nustatytas įvertinus kelionių tendencijas. Gerokai dar iki karantino susitikę su bendruomenės atstovu pasiūlėme mainus – trumpiau važiuoti Taikos prospektu, bet užtat dažniau iš/į Tauralaukį. Buvome sutarę net datą – balandžio 14 d.!

Deja, karantino laikotarpiu keleivių skaičius sumažėjo trimis ketvirčiais, todėl esame  priversti startuoti su apkarpytu tvarkaraščiu, kuris bus pakeistas priminiu planu kai baigsis suvaržymai, ir tada pažadėti mainai taps lygiaverčiais.

Nuo gegužės ketvirtosios maršrutu “Klipščiai – Arena” (žr. pridedamą schemą) kasdien bus atliekama 100 reisų.

Klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka