Klaipėdos keleivinis transportas primena: vaikams: bilietą viešajame transporte žymėti būtina

by Lina | 16 lapkričio, 2022 4:28 am

Kasdien Klaipėdos viešuoju transportu atliekama apie 70 tūkstančių  kelionių. Iš jų apie 40 tūkstančių – su terminuotaisiais bilietais. Maždaug pusė pastarųjų – su 80% lengvatos terminuotaisiais bilietais. Daugumą šitų kelionių atlieka moksleiviai. Jie kartu su pažymėtu bilietu kontrolei privalo pateikti ir moksleivio pažymėjimą. Mokyklos dažniausiai išduoda į moksleivio pažymėjimą jau integruotą elektroninį bilietą, tad tokiu atveju pakanka vieno dokumento.

Keleivių vežimo taisyklėmis nustatyta, jog įlipus privalu kaskart pažymėti ir galiojantį terminuotąjį bilietą. Toks, atrodytų, perteklinis reikalavimas tačiau turi prasmę: jis mums leidžia matyti tikslų viešojo transporto poreikį konkrečiame maršrute, konkrečiame jo reise ir stotelėje.

Tačiau dar ne visi keleiviai moksleiviai yra išsiugdę įprotį visada žymėti savo terminuotąjį bilietą, todėl mūsų regimame kelionių vaizde atsiranda paklaidos. Tos paklaidos gali būti reikšmingos, kai sprendžiame, kokios talpos autobusą nukreipti į maršrutą, kokiu dažniu jį leisti, kokiu prioritetu savivaldybėms teikti laukimo paviljonų įrengimo sąrašą ir daugeliu kitų atvejų. Todėl vaikai, nežymėdami bilietų, nusibaudžia patys – gauna ne tokios geros kokybės, kaip galėtų, paslaugą. Ypač tai aktualu priemiesčio maršrutuose.

Kaip rimtai viešojo transporto specialistai žiūri į kelionių apskaitos tikslumą, gerai parodo Talino miesto pavyzdys: nors miestiečiams viešasis transportas ten nemokamas, už važiavimą nepažymėjus nemokamo elektroninio bilieto skiriama 20 eurų bauda. Klaipėdoje mes baudų už važiavimą nepasižymėjus galiojančio terminuotojo bilieto neskiriame, – pasikliaujame keleivių sąmoningumu, ir jie mūsų nenuvilia. Tik jauniesiems mūsų keleiviams čia dar reikėtų pasitempti.

Ir, suprantama, moksleiviams taip pat galioja bendrosios taisyklės: lipama pro priekines duris ir praeinama į salono gilumą nesudarant spūsčių; esant laisvų vietų atsisėdama, stovint važiuojama laikantis ranktūrio. Nuo mažens suformuoti teisingi kelionės įgūdžiai leis važiuoti saugiai ir patogiai. Pasikalbėkite apie tai su savo vaikais.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/klaipedos-keleivinis-transportas-primena-vaikams-bilieta-viesajame-transporte-zymeti-butina/