Klaipėdos savivaldybės įmonėse – pokyčiai

birželio 21 04:11 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojamos įmonės pereina prie profesionalesnės ir efektyvesnės valdymo formos: keičiamos įmonių valdybos į jas įtraukiant nepriklausomus narius.

 

 

 

 

Savivaldybės kontroliuojamų įmonių valdymo organų formavimo principus savivaldybės taryba patvirtino praėjusių metų liepą. Nuo to laiko formuojant naujas valdybas, į jas įtraukiami ir nepriklausomi nariai, valdybose jų turi būti ne mažiau kaip trečdalis.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, šiuo metu naujos valdybos formuojamos bendrovėse „Klaipėdos autobusų parkas“ ir „Vildmina“ – vyksta nepriklausomo kandidato atrankos procedūros, terminas dokumentams pateikti pratęstas iki birželio 27 d. Procesas prasideda ir bendrovėje „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras.

Daugumoje savivaldybės kontroliuojamų įmonių naujos valdybos galėtų būti formuojamos 2019 metais, pasibaigus dabar dirbančiųjų kadencijai, tačiau siekiant  greičiau pereiti prie profesionalesnės ir efektyvesnės valdymo formos, dalyje įmonių procesas jau pradėtas, o kai kur ir įvykdytas.

„Mums nereikia reformos dėl reformos. Kai kalbame apie Klaipėdos savivaldybės kontroliuojamas įmones – tai yra pripažintos lyderės šalyje, užtikrinančios kokybiškas paslaugas ir vienas mažiausių kainų šilumos, vandens tiekimo, atliekų tvarkymo, keleivių pervežimo ir kitose srityse. Pokyčiais įmonių valdybose siekiame nuosekliai pereiti prie profesionalesnės valdymo formos, užtikrinti dar didesnį valdymo skaidrumą nepakenkiant darniam įmonių darbui. Keisimės ramiai, nuosekliai, be sumaišties“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Šiuo metu naujos valdybos jau yra suformuotos UAB „Naujasis turgus“, UAB „Klaipėdos energija“. Naująją tvarką atitinka ir UAB „Senasis turgus“ valdyba. Pokyčiams ruošiamasi ir kitose savivaldybės kontroliuojamose įmonėse.

„Valdybų reforma – ne vienos dienos darbas, tačiau pokyčiai neišvengiami. Mūsų siekis – artimiausiu metu pertvarkyti visų savivaldybės valdomų įmonių valdybas, visose turi dirbti nepriklausomi nariai“, – sako Saulius Budinas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius, kuris pagal pareigas yra faktinis savivaldybės akcijų valdytojas kontroliuojamose įmonėse.

Valdybų kadencijos trunka ketverius metus. Savivaldybė turi 8 įmonių kontrolinį akcijų paketą: UAB „Gatvių apšvietimas“, UAB „Naujasis turgus“, UAB „Senasis turgus“, UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, UAB „Vildmina“, AB „Klaipėdos vanduo“, AB „Klaipėdos energija“.

Informacija apie nepriklausomų valdybos narių atrankas skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, taip pat įmonių tinklapiuose. Informaciją apie atranką į UAB „Vildmina“ valdybą rasite čia: /lit/Skelbiama-nepriklausomo-kandidato-atranka-i-uab-vildmina-valdyba/8277153, informaciją apie atranką į UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ valdybą rasite čia: /lit/Skelbiama-nepriklausomo-kandidato-atranka-i-uab-klaipedos-autobusu-parkas-valdyba/8277154.

Keičiasi ne tik savivaldybės kontroliuojamų bendrovių valdybos, bet ir vadovai – pasitraukus buvusiam vadovui, pernai naujas vadovas pradėjo dirbti UAB „Gatvių apšvietimas“, šiemet naujas vadovas pradėjo dirbti AB „Klaipėdos energija“.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka