Kodėl svarbu bendradarbiauti kelyje?

rugsėjo 26 05:17 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Posūkių signalai užtikrina vairuotojų eismo dalyvių saugumą. Šie signalai perspėja apie mūsų planuojamus veiksmus ir informuoja kitus vairuotojus kelyje apie tai, kad netrukus atliksime manevrą. Vis dėlto daugybė vairuotojų atlikdami posūkį ar persirikiuodami į kitą eismo juostą neįjungia posūkio žibintų.

„Neperspėjimas apie manevrą nėra vienintelė vairuotojų daroma klaida. Įjungti posūkio signalą yra svarbu, tačiau taip pat svarbu tai daryti tinkamai”, – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius. Jei įjungsime posūkio žibintą per anksti, pavyzdžiui, prieš pat pravažiuodami paskutinį posūkį prieš planuojamąjį, galime suklaidinti kitus eismo dalyvius ir sukelti nelaimingą atsitikimą. Tokia pati situacija gali ištikti, jei tolesnį važiavimo kelią nurodysime per vėlai ir šitaip nesuteiksime kitiems vairuotojams pakankamai laiko į tai sureaguoti.

Kai kurie pirmenybę turintys vairuotojai įsitikinę, kad jiems nereikia perspėti apie manevrą atliekant posūkį sankryžoje ir išliekant pagrindiniame kelyje. Ši klaida gali būti pavojinga – visą laiką turėtumėte perspėti apie planuojamą krypties pasikeitimą arba persirikiavimą į kitą eismo juostą, o posūkio žibintus išjungti iš karto po atlikto manevro.

Vadinamoji „akloji zona” dar labiau padidina posūkių žibintų svarbą eismo saugumui. „Jei esate įpratę pranešti apie manevrą – sumažinate nelaimingo atsitikimo tikimybę, nes posūkio signalai perspėja kitus vairuotojus, net jei jų nepastebėjote savo veidrodėlyje”, – teigia „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

„Renault” vairavimo mokyklos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.