Kongo sostinės gatvėse policininkus pakeitė robotai (video)

vasario 12 05:05 2014 Spausdinti straipsnį Lietuvoje ir pasaulyje

Kongo sostinės Kinšasos gatvėse atsirado dviejų su puse metro aukščio robotai. Elektroninės mašinos pakeitė įprastus šviesoforus, kelio ženklus ir policininkus, praneša „Washingtonpost”.

„Robokopai“ – tai paskutinis Kinšasos savivaldybės bandymas išvengti chaotiško transporto priemonių ir pėsčiųjų eismo gatvėse. Tiek į šviesoforus, tiek į kelio ženklus nei vairuotojai, nei pėstieji seniai nebekreipia dėmesio. Be to, jie nuolatos pavagiami iš miesto gatvių.

Gigantišką robotą pavogti sunkiau. Vietoj akių jam įtaisytos infraraudonųjų spindulių vaizdo kameros, kurios ne tik filmuoja viską, kas vyksta sankryžose bei fiksuoja KET pažeidėjus, bet ir gali „įžiūrėti“ konkretų pažeidėją.

Eismą robotai reguliuoja rankomis, kurios imituoja policininko judesius. Be to, įrenginyje sumontuotuose šviesos diodų ekranuose įsižiebia šviesoforo signalai, taip pat pranešimai pėstiesiems.

Kaip atrodo eismą reguliuojantis robotas, galite pasižiūrėti čia:

http://www.youtube.com/watch?v=2_QsY7govq0&feature=player_embedded

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.